Berbatov és Van Persie mesterhármasával hengereltek az éllovasok

2011.01.22. 17:57
Berbatov nagyszerű teljesítményt nyújtott (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójában a Manchester United elsöprő, 5–0-s győzelmet aratott a Birmingham felett. Dimitar Berbatov mesterhármast szerzett a találkozón, ahogy a Wigan ellen nyerő Arsenalban Robin van Persie is. Gera Zoltán a 75. percben lépett pályára a Stoke Cityt megverő Fulhamben.

MANCHESTER UNITED–BIRMINGHAM

A manchesteri szurkolók minden bizonnyal nehéz mérkőzésre számítottak a Birmingham ellen, decemberben ugyanis csak döntetlenre volt képes Alex Ferguson csapata mai ellenfelével szemben. Edwin van der Sar szép jubileumot ünnepelhetett, ez volt ugyanis a 300. fellépése a Premier League-ben.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri az angol bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Rafael eltiltás miatt nem léphetett pályára, helyette John O'Shea kapott bizalmat a menedzsertől. Ezt hamar meg is hálálta, ugyanis Ryan Giggs szögletét ő csúsztatta meg, Berbatov pedig a kapuba fejelt.

A Manchester United a vezető találat megszerzése után is lendületben maradt, a Birminghamnek momentuma sem volt igazán, valószínűtlennek tűnt, hogy most töri meg 1978 óta tartó nyeretlenségi sorozatát a „vörös ördögök” ellen.

A 31. percben már 2–0 állt az eredményjelzőn, Roger Johnson ugyanis a középkörnél eladta a labdát, amely Rooneyhoz, majd Berbatovhoz került, a bolgár pedig megszerezte második gólját.

Közvetlenül az első félidő vége előtt Berbatov és Rooney játszott össze, utóbbi a hosszúra passzolt, ahol Ryan Giggs érkezett, és megszerezte második bajnoki gólját a szezonban.

A második félidőben tovább folytatta a gólgyártást a Manchester, Berbatov mesterhármast ért el, közelről talált be Giggs passzát követően.

MANCHESTER UNITED–BIRMINGHAM 5–0

KIKAPOTT A MAN. CITY

A kiesés elől menekülő Aston Villa 1–0-ra legyőzte a Manchester Cityt. A meccs egyetlen gólját Darren Bent szerezte a 18. percben; a héten Sunderlandből igazolt támadó kiválóan érkezett a labdára, amit Joe Hart kapus ütött elé Ashley Young lövését követően.

A City mindent megtett az egyenlítésért, de a hősiesen védekező hazaiak – nem kis szerencsével – otthon tartották mindhárom pontot.

A Villa december 11. – öt nyeretlen forduló óta – először nyert bajnoki találkozót, a City hét veretlen tétmeccs után szenvedett vereséget.

Nagy esélyt szalasztott el a Birmingham a becsületgól megszerzésére, Keith Fahey egy méterről sem tudott betalálni Edwin van der Sar kapujába.

A Manchester viszont szebbnél szebb akciókat vezetett, sorra alakította ki a helyzeteket, s a 76. percben Nani növelte ötgólosra az előnyt.

ARSENAL–WIGAN

Sima hazai győzelemre lehetett számítani a találkozón, mivel az Arsenal egyre javuló formát mutatott az utóbbi időben. Legutóbbi öt mérkőzéséből hármat megnyert Arsene Wenger együttese, kettő pedig döntetlennel végződött, igaz, ezek közül az egyik épp a Wigan elleni idegenbeli találkozó volt.

A hazaiak a meccs kezdetétől fölényben játszottak, amelyet Robin van Persie váltott gólra a 22. percben. A második félidőben ismét a holland volt eredményes, Cesc Fabregas passzát juttatta Ali al-Habszi kapujába.

A gólpasszos spanyol elleni szabálytalanság miatt Gary Cardwellt kiállította a játékvezető, de az eset miatt megítélt büntetőt kihagyta a duplázó holland. A 85. percben viszont már összejött a harmadik gólja is, ekkor Theo Walcott visszatett labdáját lőtte jobbal a kapuba.

ARSENAL–WIGAN 3–0

A TÖBBI PÁLYÁN

Gera Zoltán a 75. percben lépett pályára a Fulhamben, ekkor már 2–0-ra vezetett csapata a tíz emberre fogyatkozó Stoke City ellen.

Aaron Lennon a 90. percben mentette döntetlenre a Tottenham Newcastle elleni idegenbeli mérkőzését.

PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ
 Aston Villa–Manchester City 1–0 (Bent 18.)
KORÁBBAN
Arsenal–Wigan Athletic 3–0 (Van Persie 22., 58., 85.)
Blackpool–Sunderland 1–2 (Adam 86. – tizenegyesből, ill. K. Richardson 15., 36.)
Everton–West Ham 2–2 (Bijaletgyinov 77., Fellaini 90.,  ill. Spector 26., Piquionne 84.)
Fulham–Stoke City 2–0 (Dempsey 33., 56. – tizenegyesből)
Manchester United–Birmingham City 5–0 (Berbatov 2., 31. 53., Giggs 45., Nani 76.)
Newcastle–Tottenham 1–1 (Coloccini 59., ill. Lennon 90.)