Benítez második meccse is 0-0 lett a Chelsea-vel

2012.11.28. 22:50
Pikáns jelenet: Fellaini (kékben) a korábbi evertonos Artetával csatázik (Fotó: Action Images)
Rafael Benítez második mérkőzésén is gól nélküli döntetlent játszott a Chelsea az angol Premier League-ben. Az ellenfél ezúttal a Fulham volt, az elégedetlenség pedig még inkább érthető, mint a hét végi Manchester City elleni remi után. Az Arsenal hiába vezetett Theo Walcott első percben szerzett góljával az Everton otthonában, 1–1 lett a vége. A Tottenham 2–1-re legyőzte a Liverpoolt, Gareth Bale mérlege: gól, gólpassz, öngól. A Gera Zoltánt nem nevező West Bromwich 3–1-re kikapott Swansea-ban.

Az Everton otthonába látogató Arsenal a szurkolói számára jelzésértékű volt szerdán, hogy a klub jövő évi képes naptárából kimaradt Theo Walcott. A támadóról már régóta pletykálják, hogy eligazolna, de Arsene Wenger szerint nem menthetetlen a helyzet. Liverpoolban a kezdőbe is jelölte a 30-szoros válogatott játékost, aki már az első percben betalált : Aaron Ramseyvel játszott össze, mielőtt oldalról a kapuba lőtt.

A hazaiak gyorsan összeszedték magukat, a legveszélyesebb emberük Marouane Fellaini volt. A belga előbb fejessel veszélyeztetett, amit Wojciech Szczesny hárított, majd Jack Wilshere-nek kellett az utolsó pillanatban közbeavatkoznia, mielőtt ellőtte volna a labdát. A 28. percben aztán már semmi sem menthette meg a bozontos középpályás góljától az Arsenalt: Bacary Sagna gyenge felszabadítása után 18 méterről lőtt a kapuba.

Az Everton az egyenlítés után is nyomott, de Nikica Jelavic dekoncentrációja miatt nem tudott vezetést szerezni. A horvát előbb egy egyébként szép csel után fölélőtt, majd Leighton Baines előre tolt labdájába ért bele kelletlenül leshelyzetben – ha hagyja csapattársának, az angol ziccerben ugrott volna ki.

A folytatásban is veszélyesebb volt az Everton, Szczesnynek hatalmas bravúrra volt szüksége Sylvain Distin fejesének hárításához. A játék az utolsó félórában nemigen pörgött fel, így mindkét félnek meg kellett elégednie az egy ponttal.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Benítez egyelőre nem a Chelsea-szurkolók kedvence…

Rafa Benítez második mérkőzésén sem szerzett gólt a Chelsea, de már nem a Manchester City, hanem a Fulham volt az ellenfél – ennek ismeretében halvány vigasz, hogy nem is kapott. Az első félidő vége felé kezdett el felpörögni a „kékek" játéka, de gól a második játékrészben sem született. Még csak a Chelsea játéka sem volt szép, a szurkolók pedig azt kérdezhetik: a Fulham ellen miért kellett ennyire a védekezésre koncentrálni a csapatát?

A következő meccset a West Ham ellen játssza a Chelsea, ha nem veri meg a „kalapácsosokat”, Benítez korszaka gyorsan véget érhet a Stamford Bridge-en.

Az 1979 óta először ötmeccses élvonalbeli nyerősorozatra törő West Bromwich Gera Zoltán nélkül állt ki Walesben a Swansea ellen, a magyar középpályás a kispadra sem került. Csapata az eddigi találkozóin egyetlen gólt sem kapott az első félórában, ezúttal viszont 11 perc alatt kétgólos hátrányba került. Pablo Hernández előbb Michut hozta kihagyhatatlan helyzetbe, majd Wayne Routledge-nek tette középre a labdát.

Michael Laudrup együttese nem vett vissza a bajnoki dobogósként érkező WBA elleni jó kezdés után, az ellenállhatatlanul játszó Pablo Hernández passza után Ben Davies tette középre a labdát, amelyet ismét Routledge továbbított a hálóba.

A szünet előtt Romelu Lukaku szépített, de a WBA nem tudott erre építeni, a második félidőben nem született gól.

A White Hart Lane-en a négymeccses vereségsorozatának a hét végén a West Ham legyőzésével véget vető Tottenham remekül kezdett a Liverpool ellen: Gareth Bale előbb gólpasszt adott Aaron Lennonnak, majd 20 méterről szabadrúgásból maga is betalált Pepe Reina kapujába. A walesi legutóbb 2007 szeptemberében, 18 évesen, első Spurs-meccsei egyikén lőtt gólt közvetlen szabadrúgásból a Premier League-ben.

Bale a fájdalmas öngólja után a földön, Luis Suárez korán örült

A Pool kétgólos hátrányba került, amikor elkezdett focizni, Luis Suárez kis híján szépített is, de Kyle Walker a gólvonal elől hárított. A második félidőben aztán összejött a szépítés, de nem feltétlenül onnan, ahonnan a Pool szurkolói várták: Bale gólpassz és gól után öngólt is vétett – méghozzá nagyon fájdalmasat. Vendég szöglet után Steven Gerrard fejelt kapura, a kapufa mellett álló Lennon ki akarta bikázni a labdát a gólvonalról, de éppen fejen találta Bale-t, akiről bepattant a labda.

A Pool egyenlíthetett volna, de Daniel Agger ollózós beadását követően Luis Suárez a kapu helyett a lelátó felső sorait találta el kapáslövésével. A Spurs kihúzta egygólos előnyével, és begyűjtötte a három pontot.

Southamptonban Rickie Lambert révén vezettek a hazaiak, mígnem Paulo Gazzinga kapus csúnyán be nem nézte a norwichi Robert Snodgrass szabadrúgását. A vége 1–1 lett.

Stoke-ban csendes első félidő után góllal kezdte a másodikat a vendég Newcastle, Demba Ba lövése után kiejtette a labdát Asmit Begovic kapus, Papiss Cissé éppen ott volt, hogy lecsapjon rá, és a kapuba lője. A hazaiak az utolsó tíz percre tartogatták a góljaikat: előbb Cameron Jordan jobb oldalról érkező beívelése után Jonathan Walters fejelt gólt, majd Jordan maga lőtt Tim Krul kapujába.

1. Manchester United 13 10 3 32–18 +14 30
2. Manchester City 13 8 5 25–10 +15 29
3. Chelsea 14 7 5 2 24–13 +11 26
4. West Bromwich Albion 14 8 2 4 24–18 +6 26
5. Tottenham 14 7 2 5 25–23 +2 23
6. Everton 14 5 7 2 24–18 +6 22
7. Arsenal 14 5 6 3 24–14 +10 21
8. Swansea 14 5 5 4 21–17 +4 20