Az újoncok otthonában nem megy, kikapott Cardiffban a Man. City

2013.08.25. 19:22
Campbell két könnyű gólt fejelt (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában az abszolút újonc Cardiff City hazai pályán 3–2-re legyőzte a Manchester Cityt, míg a Tottenham az első fordulóhoz hasonlóan Roberto Soldado büntetőgóljával 1–0-ra diadalmaskodott.

A bajnoki ezüstérmes látogatott az egyik újonc otthonába, a Manchester City keretének összértéke pedig több mint 400 millió euróval magasabbra rúgott (472.75 millió, ill. 60.35 millió) mint a Cardiff Cityé, így Manuel Pellegrini csapata számított a találkozó esélyesének.

Figyelmeztető jel volt azonban a manchesteriek számára, hogy egy szezonnal korábban a három újonc otthonában csupán egy győzelmet ünnepelhettek.

Mindjárt az első percben tizenegyest reklamáltak a hazaiak, a korábbi Manchester United-játékos Fraizer Campbell-lel szemben azonban nem szabálytalankodtak a 16-oson belül.

A 11. percben aztán Hartnak kellett óriási védéssel megőriznie hálóját Whittingham szabadrúgása után a góltól, majd hosszú csend után a félidő hajrájában ismét a hazaiak veszélyeztettek, előbb Campbell kevéssel mellé lőtt, majd Hart védte lábbal a próbálkozását.

A második félidő elején megszerezte a vezetést a Manchester City, Dzeko 20 méteres lövése után a bal felső sarokban kötött ki a labda (0–1), de egy óra játék után kiegyenlített a házigazda: egy jobb oldali beadás után Campbell lövését még védte Hart, a kipattanót azonban Gunnarson már bevágta (1–1).

Sőt, a 79. percben már a walesiek vezettek! Egy jobb oldali hazai szöglet után Hart nem érte el a labdát, a berobbanó Campbell pedig 3 méterről, könnyedén fejelhetett az üresen tátongó kapuba (2–1).

A 87. minutumban eldőlni látszott a mérkőzés, ezúttal egy bal oldali szögletnél érkezett ismét szabadon az ötös hosszú oldalánál Campbell, és ezúttal is a hálóba bólintott (3–1).

A hatperces hosszabbítás elején szépített ugyan a City – a 92. percben egy bal oldali beadás után Negredo hatméteres fejese kötött ki a jobb felső sarokban –, de ezután már csak egy lesgólig, és egy-egy kaput nem találó Agüero- és Negredo-lövésig jutottak a vendégek, így a Cardiff végül hatalmasat küzdve otthon tartotta a három pontot (3–2).

A Tottenham sorozatban a második mérkőzésén is szerzett büntetőből találatot, ezúttal is Roberto Soldado volt az eredményes, ilyen „sorozatra” pedig 2006 novembere óta nem volt példa a csapatnál (1–0). Azzal azonban túlzás lenne vádolni a Spurst, hogy csak a tizenegyesek révén veszélyeztetik az ellenfél kapuját, hiszen a győztes találatot megelőzően 30-szor lőttek kapura másfél mérkőzés alatt.

A nyáron érkező spanyol támadó parádés formának örvend, legutóbbi tíz bajnoki mérkőzésén (Primera División, Premier League) 12 alkalommal volt eredményes.

PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Cardiff City–Manchester City 3–2 (Gunnarson 60., Campbell 79., 87., ill. Dzeko 52., Negredo 92.)
Tottenham–Swansea 1–0 (Soldado 58. – 11-esből)

1. Chelsea 2 2 4–1 +3 6
2. Liverpool 2 2 2–0 +2 6
2. Tottenham 2 2 2–0 +2 6
4. West Ham 2 1 1 2–0 +2 4
5. Southampton 2 1 1 2–1 +1 4
6. Manchester City 2 1 1 6–3 +3 3
7. Manchester United 1 1 4–1 +3 3