Giroud fejese három pontot ért az Arsenalnak

2014.05.04. 14:25
Özil robog el a West Brom játékosai között (Fotó: Reuters)
A Premier League 37. fordulójában a BL-szereplést már elért Arsenal a sérült Gera Zoltán nélkül kiálló West Bromwich Albiont fogadta, és Olivier Giroud fejes góljával a hazaiak nyertek az erősen közepes színvonalú, ám küzdelmes mérkőzésen.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ

Arsenal–West Bromwich Albion 1–0 (Giroud 14.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHAT!

A sérült Gera Zoltán nélkül állt ki a West Bromwich Londonban az Arsenal ellen, de a magyar középpályás a jövő héten már bevethető lesz a BBC értesülései szerint. Nyugodtan futballozhatott Arsene Wenger csapata a kiesés ellen (remek esélyekkel) harcoló WBA ellen, lévén szombaton eldőlt, hogy az „ágyúsok” mindenképpen indulhatnak a Bajnokok Ligájában.

Ennek megfelelően felszabadultan futballozott a házigazda, néha talán túl könnyedén is véve a mérkőzést, miközben a vendégek energiáit felemésztette a védekezés, csak elszórt kontrákkal próbáltak meg veszélyeztetni. Hátul hősiesen védekezett a Diego Lugano, Youssouf Mulumbu kettős, többször is az utolsó pillanatban blokkolva – mégis az Arsenal térhetett előnnyel pihenőre, köszönhetően a Santi Cazorla szögletét a jobb alsóba bólintó Olivier Giroud-nak. 1–0!

OLIVIER GIROUD GÓLJA

A második félidőre sem sokat változott a játék képe, az első negyedórában azonban hiába gyűrték egymást a felek, nem alakult ki gólhelyzet egyik kapu előtt sem. Wenger beküldte Tomás Rosickyt és Kim Källströmöt, de nem ők hoztak össze két ziccert, hanem az egyre inkább elfáradó vendégvédők, csakhogy Mesut Özil közeli lövése elbattyogott a jobb alsó mellett, Lukas Podolski kapáslövése pedig a kapufán csattant.

Izgulhattak így a hajrában a londoniak, mert többször is veszélyeztetett szögletek után a West Bromwich, de végül is győzelemmel búcsúzott közönségétől erre az idényre az Arsenal, és nem lehet elégedetlen szurkolótábora a vesztessel sem.

Több pontot ért el ebben az idényben a Wenger-alakulat, mint a tavalyiban, és az FA-kupa-döntőjébe is eljutott – belőtték magukat a BL-be az „ágyúsok”, és 2005 után újra nyerhetnek egy nagy trófeát.