Angol Ligakupa: nem kellett hét gól az Arsenal-sikerhez

2016.10.25. 22:46
Alex Oxlade-Chamberlain góljaival jutott tovább az Arsenal (Fotó: Action Images)
A Liverpool a Tottenham, az Arsenal a másodosztályú Reading legyőzésével jutott az angol Ligakupa negyeddöntőjébe.

A Liverpool a csapatban debütáló Trent Arnolddal állt fel a Tottenham ellen, de a hős Daniel Sturridge volt, aki duplázott, és ezzel továbbjuttatta csapatát. Előbb a szerb Marko Grujics remek betörése és megpattanó lövése után csapott le a labdára, és lőtt közelről a kapuba, majd belga-holland összjáték (Divock Origi passzolt Georginio Wijnaldumhoz, aki továbbtette a labdát) után fejezett be szép akciót.

A Spurs Vincent Janssen tizenegyesével szépített, de egyenlíteni nem tudott, sőt, Sturridge hajszálnyira került a mesterhármastól – lövése után Michael Vorma lécre tolta a labdát.

A Pool jutott a legjobb nyolc köré.

Az Arsenal–Reading meccsen ugyan nem született 12 gól (pláne nem vezetett a Reading négy góllal), mint négy évvel ezelőtt, az Arsenal ugyanúgy két góllal győzött, mint 2012 októberében. Igaz, akkor nem játszott Alex Oxlade-Chamberlain.

Az idény elején eltűnő, októberben magára találó angol előbb Ali al-Habszi kapus hibája után talált be, majd egy megpattanó lövéssel növelte csapata előnyét.

A másodosztály élén álló Newcastle nem kímélte a 27. percben emberhátrányba kerülő Prestont, hatot hintett Championship-riválisának, mintegy jelezve, más szinten van…

ANGOL LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Arsenal–Reading (II.) 2–0 (Oxlade-Chamberlain 33., 78.)
Liverpool–Tottenham Hotspur 2–1 (Sturridge 9., 64., ill. Janssen 76. – 11-esből)
Bristol City (II.)–Hull City 1–2 (Tomlin 90., ill. Maguire 44., Dawson 47.)
Newcastle United (II.)–Preston North End (II.) 6–0 (Mitrovics 19., 55., Diamé 38., 87., Ritchie 53. – 11-esből, Ayoze Pérez 90.)
Leeds United (II.)–Norwich City (II.) 2–2, T: 3–2 (Antonsson 43., Wood 109., ill. Pritchard 14., N. Oliveira 99.)