Angol Ligakupa: nem hibázott, a legjobb 16 között a Man. City

2018.09.25. 22:39
Phil Foden szenzációsan játszott (Fotó: AFP)
A címvédő Manchester City a harmadosztályú Oxford United elleni háromgólos sikerrel biztosította a helyét a legjobb tizenhat között az angol labdarúgó Ligakupában.

Egyedül Nicolás Otamendi tartotta meg a helyét a Cardiff City elleni (5–0) kezdőcsapatból, Pep Guardiola több, eddig kevesebb lehetőséget kapó futballistáját is csatasorba állította az Oxford ellen. Arijanet Muric most debütált a Manchester Cityben, a sokáig sérült Danilo az első mérkőzését játszotta a szezonban, és ott volt a kezdőben az óriási tehetségnek tartott Phil Foden is.

A sorozat címvédője 1997 októbere óta nem búcsúzott harmadosztályú ellenféllel szemben, s hogy ne szakadjon meg a széria, arról elsőként Gabriel Jesus tett. A brazil támadó a 36. percben egy elé pattanó labdát fejelt közelről a kapuba (0–1). Az akciónál elsősorban Fodent érdemes kiemelni, a fiatal angol egészen pazar labdát adott a bal szélen megiramodó Brahim Díaznak.

Foden a második félidőben ismét megvillant, ezúttal a hétvégén duplázó Rijad Mahrezt ugratta ki zseniálisan, az algériai pedig élt a ziccerrel és eldöntötte a továbbjutás sorsát (0–2).

A kegyelemdöfést Foden vitte be, Pep Guardiola együttese könnyed sikerrel biztosította a helyét a nyolcaddöntőben (0–3).