A Chelsea legyőzte a Poolt, hét év után döntős a Ligakupában

2015.01.27. 20:40
Az Angol Ligakupa elődöntőjének visszavágó mérkőzésén a Chelsea 1–0-ra legyőzte a Liverpoolt hazai pályán, így 2–1-es összesítéssel bejutott a döntőbe. A mérkőzés egyetlen gólját Braniszlav Ivanovics szerezte a hosszabbítás negyedik percében.

Diego Costának még Gerrardot is sikerült felbőszítenie (Fotó: Action Images)
A visszavágó első 22 perce sok helyzetet nem hozott, viszont annál több vitatott szituációnak lehettek szemtanúi a nézők. Az egész kezdődött azzal, hogy Diego Costa megtaposta a földön fekvő Emre Cant, ezzel eléggé felkorbácsolta az indulatokat az oldalvonal mellett, de megúszta a spanyol, még sárga lapot sem kapott. A 22. percben aztán Martin Skrtel találta el Costa lábát a vendégek tizenhatosán belül, de a mérkőzést vezető Michael Oliver nem ítélt büntetőt a londoniak javára.

DIEGO COSTA ELŐBB EMRE CANT…

…MAJD MARTIN SKRTELT IS MEGTAPOSTA

Azért láthattunk nem egy nagy helyzetet, előbb Alberto Moreno, majd Philippe Coutinho szerezhetett volna könnyedén gólt, de Courtois mind a két alkalommal kihúzta a slamasztikából a csapatát, nagy védéseket mutatott be a belga válogatott kapus. A hazaiak közül Oscar volt a legaktívabb, két veszélyes lövéssel is jelentkezett, de az első játékrészben egyértelműen a Pool állt közelebb ahhoz, hogy megszerezze a vezetést.

A második játékrész nem indult jól a „kékek” számára, történt ugyanis, hogy Fabregas és Terry összecsúszott, a spanyolt azonnal lekapta a pályáról Mourinho – nem tűnt úgy, hogy komoly lenne a baj, a portugál menedzser inkább elővigyázatosságból döntött a csere mellett. Közben Diego Costa újabb taposást mutatott be, ezúttal Skrtel volt az áldozat, a szlovák ezt nem is hagyta szó nélkül, utánarúgott a csatárnak, de sem a játékvezető, sem a partjelző nem látott ebből semmit.

Ivanovics ezzel a fejessel szerezte meg a győztes gólt (Fotó: Action Images)

A második félidőre semmiféle panasz nem lehetett, „futószalagon” jöttek a helyzetek, mind a két kapusnak nagyon észnél kellett lennie, bár Mignoletnek több dolga akadt, mint Courtoisnak. A 67. percben Hendersonnak majdnem sikerült kiállíttatnia magát, úgy nyúlt bele a labdába, hogy már volt egy sárgája, de megúszta a piros lapot a középpályás. Gólt végül egyetlen játékos sem tudott szerezni a rendes játékidőben, így jött a hosszabbítás.

A 94. percben Willian jobb oldali szabadrúgását követően Braniszlav Ivanovics emelkedett a legmagasabbra középen, majd hat méterről a kapu közepébe fejelt, Mario Balotelli nagyon lemaradt a szerbről. 1–0

DIEGO COSTA VS STEVEN GERRARD

Semmi sem volt veszve a vendégeknek, hiszen ha nincs ez a kapott gól, akkor is mindenképpen gólt kellett volna szerezniük ahhoz, hogy bejussanak a döntőbe. A találat nem jött össze Brendan Rodgers csapatának, így 2–1-es összesítéssel a londoniak jutottak be a fináléba – 2008 óta először.

A MINDENT ELDÖNTŐ GÓL

ANGLIA, LIGAKUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

CHELSEA–LIVERPOOL 1–0 (0–0, 0–0, 1–0)
London, Stamford Bridge, 40 659 néző. Vezette: M. Oliver
Chelsea: Courtois – Ivanovics, Zouma, Terry, Filipe Luís (Azpilicueta, 78.) – Matics, Fabregas (Ramires, 50.) – Willian (Drogba, 119.), Oscar, E. Hazard – D. Costa. Menedzser: José Mourinho
Liverpool: Mignolet – Can, Skrtel, Sakho (G. Johnson, 57.) – Markovics (Balotelli, 70.), Henderson, Lucas Leiva, A. Moreno (Lambert, 105.) – Gerrard, Coutinho – Sterling. Menedzser: Brendan Rodgers
Gólszerző: Ivanovics (94.)
Továbbjutott: a Chelsea 2–1-es összesítéssel

120+2. perc: véget ért a mérkőzés, a Chelsea 2–1-es összesítéssel bejutott a Ligakupa fináléjába!

120. perc: Lambert kapott labdát a bal oldalon, amit aztán jobbal felvágott a lelátóra. Balotelli összeszólalkozott Terryvel, de ennek nem lett most folytatása.

119. perc: Didier Drogba is beállt, Williant váltotta a rutinos csatár.

116. perc: Skrtel tessékelte odébb Diego Costát, egyértelmű sárga.

114. perc: Can gáncsolta ki Hazard-t, kapott egy sárgát.

111. perc: Ramires rúgta el nagyon csúnyán a labdát keresztbe a kapu előtt.

109. perc: Skrtel most Courtois-val veszett össze, szerinte a kapus könyöke nagyon magasan volt.

108. perc: Can bújt ki két védő között, végül Oscar kapott sárgát buktatásért.

Moreno helyére beállt Rickie Lambert.

106. perc: Elkezdődött a hosszabbítás második félideje!

105+1. perc: Véget ért a hosszabbítás első félideje!

103. perc: Balotelli gyötörte középre a labdát két védő mellett, Sterling nehéz helyzetből is kapura lőtt, de ennyi.

102. perc:Diego Costa vitte földre Gerrardot, akinél felment a pumpa azonnal. Mind a ketten kaptak egy-egy sárgát.

100. perc: Sterling tette be a labdát a bal oldalról, amit aztán Henderson fejelt öt méterről a kapu bal oldala mellé előrevetődve.

94. perc: GÓL! Willian jobb oldali szabadrúgását követően Ivanovics fejelt hat méterről a kapu közepébe. 1–0

93. perc: Lucas Leiva rúgta fel Hazard-t, de ő is megúszta a második sárga lapot.

92. perc: Balotelli rúgta ki a labdát a stadionból 20 méterre a kaputól.

30 perc áll a Pool rendelkezésére, hogy gólt szerezzen, a 0–0 a hazaiaknak jó az idegenben szerzett gól miatt.

1. perc: A Chelsea kezdte a hosszabbítást!

HOSSZABBÍTÁS (I.)

95. perc: Véget ért a rendes játékidő, jöhet a hosszabbítás!

91. perc: Gerrard szabadrúgásból, majd szögletből tette középre a labdát, de azt senki nem tudta a kapu felé irányítani.

89. perc: Ivanovics rántotta le Sterlinget, még a szerb is elismerte a sárga lap jogosságát.

88. perc: Sterling hozta magát helyzetbe, majd 17 méterről durrantott a kapu fölé.

87. perc: Hazard nyeste kapura távolról a labdát, hátha meglepheti Mignolet. Nem lepte.

82. perc: Balotelli sarokkal továbbította a labdát Coutinhónak, a brazil kikaparta a gesztenyét Gerrardnak, aki jobbal tüzelt a kapu fölé.

78. perc: Filipe Luís is megsérült, helyére César Azpilicueta érkezett.

74. perc: Terry is besárgult, a hazaiak „csékája” Sterlinget vágta fel keményen hátulról.

72. perc: Gerrard lőtt kapura, veszélytelenül.

70. perc: Markovics le, Mario Balotelli be.

68. perc: Ramires átlövése süvített el a kapu jobb oldala mellett.

67. perc: Oscar szabadrúgása veszélyes volt kapura, de Mignolet simán fogta a labdát.

67. perc: Henderson kezezett, de megúszta a második sárga lapot. Ezt Mourinho elég nehezen tudta feldolgozni a technikai zónában.

66. perc: A másik kapunál Courtois mentett az utolsó pillanatban Sterling elől.

65. perc: Oscar lapos beadása a becsúszó Henderson lábáról pattant Diego Costa elé, de Mignolet hatalmasat mentett újfent becsúszva.

62. perc: Nincs egy pillanatnyi megállás, a túloldalon Gerrard lőtt kapura nagy erővel, de középre ment a labda, Courtois simán védett.

61. perc: MIGNOLET! Diego Costa megpattanós lövését hárította nagy bravúrral a kapus lábbal.

59. perc: HAZARD!! A belga négy piros mezes között tartotta meg a labdát, majd 17-ről bombázott a kapu bal oldala mellé kevéssel.

57. perc: Újabb sérülés, Sakho hagyta el a pályát, Glen Johnson váltotta.

53. perc: Lucas Leiva kaszálta el Oscart, amiért kapott egy sárgát. Közben Skrtel és Diego Costa megint egymásnak ugrott. A spanyol másodszor taposott a meccsen(?), a szlovák pedig utánarúgott. Mindez elkerülte a játékvezető és a partjelző figyelmét.

50. perc: Fabregas és John Terry csúszott össze, a spanyolt le is kellett cserélni, valószínűleg elővigyázatosságból. Ramires jött be a helyére.

Gerrard 37 meccsen mindössze egy gólt tudott szerezni a Chelsea ellen – a 38. találkozón meglesz vajon a második?

48. perc: Gerrard lőtte középre elég kajlán a labdát, ami végül Courtoisnál kötött ki.

Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46. perc: kezdetét vette a második játékrész!

45+2. perc: véget ért az első félidő!

Egy perc lesz a hosszabbítás.

44. perc: Coutinho tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon Fabregast lerázva magáról, megpattanós lövése az oldalhálóban kötött ki.

42. perc: Henderson kapta a meccs első sárga lapját mezrángatásért.

39. perc: Megint Oscar lőtt kapura, megint a jobb alsót vette célba távolról, és megint nem sikerült eltalálnia azt.

38. perc: Oscar 20 méterről elvégzett szabadrúgása nem sokkal kerülte el a jobb alsó sarkot, Simon Mignolet mutatta azért, hogy nincs baj.

35. perc: Coutinho csente el a labdát Maticstól, majd Gerrard és Jordan Henderson volt a labda útja, végül utóbbi lőtt méterekkel a kapu bal oldala mellé, nagyon lecsúszott a lábáról a labda.

32. perc: Cesc Fabregas bal oldali szögletét követően Braniszlav Ivanovics fejéről pattant a labda a kapu mellé.

30. perc: ÚJABB LIVERPOOL-ZICCER! Most Philippe Coutinho hozta magát helyzetbe egy nagyszerű csellel, 16-ról lőtt, Courtois lábbal mentett óriásit.

28. perc: Matics lőtt ballal a kapu mellé 18 méterről, előtte Lucas Leiva odalépett a szerbnek, de a bírói sípszó ezúttal is elmaradt.

27. perc: ZICCER! Gerrard adott fantasztikus labdát Alberto Morenónak, aki hét méterről nem tudott gólt szerezni, Thibaut Courtois nagy védéssel mentett szögletre.

24. perc: Eden Hazard adott be élesen balról, középen Diego Costa elrúgott a labda fölött.

22. perc: Oscar indítása után Skrtel és Diego Costa lába találkozott a tizenhatoson belül, az ítélet kirúgás lett. Costa pedig Skrtelnél is kihúzta a gyufát.

Az első húsz percben igazán nagy helyzetet nem láthattunk, de az iramra nem lehet panaszunk, hatalmas iramban kezdett mind a két csapat.

17. perc: Kurt Zouma hibázott nagyot, így Raheem Sterling előtt nyílt lehetőség arra, hogy kapura törjön, de beérte az angolt a védő, és szerelte a tizenhatoson belül. Steven Gerrard pedig a semmiért sprintelt egy hatalmasat…

15. perc: Filipe Luís adott be nagyon pontatlanul a bal oldalról.

12. perc: Emre Cant taposta meg Diego Costa, a német előbb a spanyol csatárnak, majd Mourinhónak szólt oda. A portugál szakember Martin Skrteltől is kapott pár kedves szót..

2014 decembere óta minden idegenbeli találkozóját megnyerte a Pool (legutóbb az MU otthonában kapott ki 3–0-ra).

5. perc: Diego Costa fűzte át magát Mamadou Sakhón, majd Williannak készített le, a brazil átlövése Lucas Leiva kezében akadt el a tizenhatoson belül, de a játékvezető szerint nem volt szándékos a vendég játékos mozdulata.

A Chelsea a legutóbbi 13 hazai tétmeccsén legalább kétszer mindig be tudott találni az ellenfél kapujába.

1. perc: a Chelsea kezdte a mérkőzést!

Amelyik csapat továbbjut, az vagy a Tottenhammel, vagy a Sheffield Uniteddel fog megmérkőzni március elsején a Wembleyben.

A Liverpool 2011-ben zsinórban háromszor tudta legyőzni tétmeccsen a Chelsea-t idegenben, azóta viszont nem tudott nyerni a Stamford Bridge-en (egy döntetlen, két vereség).

A hétvége egyik csapatnak sem alakult jól finoman szólva: a Chelsea-t a harmadik ligás Bradford City verte ki az FA-kupából, míg a Liverpool (elsősorban Bogdán Ádám fantasztikus teljesítményének köszönhetően) kénytelen lesz újra összecsapni a Boltonnal.

A Liverpool büszkélkedhet a legtöbb Ligakupa-trófeával, szám szerint nyolccal, emellett van 11 elveszített döntője. Viszont a legutóbbi hét esztendőt figyelembe véve mindössze kétszer jutott túl a negyedik fordulón: a 2011–2012-es és a 2014–2015-ös szezonban, 2012-ben egyébként meg is nyerte a sorozatot.

A londoniak történetük során négyszer hódították el a Ligakupát, José Mourinhóval eddig kétszer nyerték meg a sorozatot (2005, 2007). 2008-ban elveszítették a döntőt, két évvel ezelőtt pedig a Swansea City búcsúztatta őket az elődöntőben.

Az elődöntő első meccsén 1–1-es döntetlen született.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Chelsea–Liverpool labdarúgó-mérkőzés az angol Ligakupából, tét a döntőbe jutás!