Újabb trófeát szerzett Guardiola vezetésével a Manchester City

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.03.01. 17:20
A Manchester City sorozatban harmadszor is diadalmaskodott az angol Ligakupában, ezúttal az Aston Villát verte meg (2–1) Pep Guardiola csapata, nagy csatában, izgalmas hajrá után.

Sokkal jobban kezdett a City, és ennyi elég lett a sikerhez (Fotó: AFP)

ANGOL LIGAKUPA

DÖNTŐ
Aston Villa–Manchester City 1–2 (1–2)
London,
Wembley, 82 145 néző. Vezette: Mason
Aston Villa:
Nyland – Targett, Mings, Engels, Guilbert – D. Luiz, Nakamba, El Ghazi (Hourihane, 70.), Grealish, el-Mohammadi (Trezegé, 70.) – Samatta (K. Davis, 80.). Menedzser: Dean Smith
Manchester City: C. Bravo – K. Walker, Stones, Fernandinho, Zincsenko – Gündogan (De Bruyne, 58.), Rodri, D. Silva (Bernardo Silva, 77.) – Sterling, Agüero (Gabriel Jesus, 84.), Foden. Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Samatta (41.), ill. Agüero (20.), Rodri (30.)

Ugyan nemrégiben azt javasolta Pep Guardiola, hogy szüntessék meg az angol Ligakupát, de szerencsére komolyan veszi azért ő és legénysége is ezt a sorozatot, hiszen most az Aston Villa ellen arra készültek, hogy sorozatban harmadszor is diadalmaskodjanak.

Ennek megfelelően kezdtek, előbb Sergio Agüero, majd Rodri talált be a bátortalan Villa kapujába, majd ezt követően visszább vett az iramból a City, így a szünet előtt szépített az Aston Villa – de kellett Mbwana Samatta fejes góljához a manchesteri védelem nyílt napja is.

Guardiola a második félidőben bátran cserélhetett, elvégre Kevin De Bruyne, Gabriel Jesus, Bernardo Silva, Benjamin Mendy, Rijad Mahrez, Nicolás Otamendi és Ederson ült mellette (a kispadon a játékjogok értéke alig 503 millió euró volt), kollégája, Dean Smith beküldött a hajrára két szélsőt Samatta mögé.

Sokkal keményebben játszott ekkor már a Villa, letámadásával néha látványosan nem tudott mit kezdeni a City, de helyzetig nem jutottak a bordó mezesek, sőt Rodri fejelt majdnem gólt szöglet után. De Bruyne és Bernardo Silva is beállt Guardiola csapatába, amely rutinosan igyekezett az ellenfél 16-os előtt tartani a labdát. Smith óvatos duhajként csak éket cserélt, de csak egy csatárral rohamozott, a másik oldalon Agüero ziccert rontott, és belesérült (Gabriel Jesus váltotta, nem meglepő módon).

Egyenlíthetett volna a Villa, de a végig remekül futballozó Björn Engels fejesét a kapufára tolta Claudio Bravo, majd Bernardo Silva lőtt közelről a kapusba. 1–2

Sorozatban harmadszor is diadalmaskodott tehát e sorozatban a City, amelynek élén Guardiola a hatodik kupadöntőjét is megnyerte; a spanyol mester karrierje során a 25. fináléjából a 21. alkalommal diadalmaskodott, 11 év alatt összességében a 29. nagy címet gyűjtötte be.

Mert megérdemlik (Fotó: AFP)

Döbbenet: Guardiola csapatai a nagy döntőkben most 5. alkalommal kaptak gólt.

Fernandinho lett a mérkőzés legjobbja.

Csak Alex Ferguson, Brian Clough és José Mourinho nyert több angol Ligakupát, mint Guardiola: négyet-négyet. A Villánál (4) csak az Arsenal kapott ki többször (6) a Ligakupa-döntőben.

A Pool nyomában, itt is...

96. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, KUPAGYŐZTES A MANCHESTER CITY!

95. perc
Hourihane beadása is rossz. Targett beadása Fernandinhóé, kontra, De Bruyne elrontja a könnyű labdát!

94. perc
Hourihane kiharcol egy kornert, előremegy a Villa-kapus Nyland is. Kiüti Bravo, Grealish elpasszolja aztán magát. A következő beadást kifejeli Stones.

93. perc Tyrone Mings
kap sárga lapot egy belépőért. De Bruyne volt a szenvedő fél.

Öt perc a ráadás!

89. perc
Jesus nem túl sportszerűen eldobja a labdát egy kirúgás előtt. Helyzet, a Jesus indította Sterling jobb oldali beadását Silva ballal tízről a kapus lábához rúgja!

Az Aston Villa 20 gólt lőtt e sorozatban, a City-rekord 22, 2014-ből.

88. perc KAPUFA! A beadást Engels kapura fejeli hat méterről, Bravo vetődve a jobb oldali kapufára tolta!

86. perc
Jesus kihagy egy helyzetet, de megússza: les. Grealish kiharcol egy kornert, sántikálva is!

85. perc
Sterling 17 méteres lövése nem sikertörténet.

84. perc
Agüero le, Gabriel Jesus váltja. De Bruyne beadása a kapusé.

81. perc Oldalháló!
Silva ad be balról szépen, Agüero jobbal estében nyolcról, kissé jobbról az oldalhálóba lő! Majd megsérül, Targettet is eltalálta.

A Ligakupa idényében a Villának 13 különböző gólszerzője van.

Az ötödik afrikai gólszerző a Ligakupa-finálékban

80. perc Keinan Davies
be, Samatta le. Ékcsere.

79. perc HOPP,
Nyland egy könnyű De Bruyne-lövést Sterling elé ejt, aki kétszer is labdához ér az ötösön, de egyszer sem lő! A kapusé aztán a labda.

77. perc Bernardo Silva
be, David Silva le.

73. perc Nagy védés,
De Bruyne bal oldali szögletét hétről a bal alsóba fejelné Rodri, de odaér egy villámgyors vetődéssel Nyland. A következő beadás Samattáé. Majd De Bruyne lő nem sokra rá sokkal a kapu mellé a 16-os előteréből.

E két csapat most talákkozik először semleges helyszínen 1934, egy leedsi FA-kupa-döntő óta. Összességében a 2. ilyen lakalom ez.

72. perc Marvelous Nakamba
odarúg csúnyán Agüerónak, minimum sárga. A VAR sem ajánl pirosat.

72. perc
Letámad a Villa, néha bajban a City, de nincs helyzet.

70. perc Kettős csere: Trezegé és
Conor Hourihane be, el-Mohammadi és EL Ghazi le.

68. perc Ahmed el-Mohammadi
kap sárga lapot, odalépett Silvának.

67. perc
Agüero megindul, Mings ment előle utolsó védőként.

65. perc
Ez jobb: el-Mohammadi jobb oldali beadása csak megcsusszan a kapu előtt El Ghazi feje fölött. Peter Crouch mellre vette volna...

64. perc
Zincsneko megrúgja el-Mohammadit, legyint, morog, vergődik, igaza van: kaphatna egy sárgát a lökésért, egyet meg a rálegyintgetésért. A szabadrúgás ráadásul pontatlan, elszáll Grealish beadása Mings feje fölött.

62. perc
Mings ment a kapu torkában becsúszva Agüero elől, bedobásra, De Bruyne passza, jobb oldali beadása után.

60. perc
A belga elesik, megindul azonnal a szőke Luiz, Rodri meg ellöki őt. Sárga lap.

59. perc
De Bruyne Foden elé forgat, aki ballal kapura lő az ötös jobb sarka elől, de blokkol a bevetődő Targett!

58. perc Kevin De Bruyne
be, Gündogan le.

57. perc
Majd oldalról sunyin odarúg bosszúból Guilbertnek. Sárga lap, abszolúte jogos, Guardiola sem reklamál, cdak bosszankodik a szélsője miatt. Aki az előbb nem akarta odaadni a labdát.

55. perc
Kis dulakodás, Raheem Sterling máris lopja az időt.

52. perc
El-Mohammadi beadása magas Samattának, kontra, Fodent felrúgja a balon Targett. Utánrúgás. Gündogan ballal be, Mings fejjel ki, Foden ballal 20-ról a bal alsó mellé. Középről.

50. perc
Zincsenko távolija távolról sem jó.

48. perc
A Zincsenko indította Foden lő ballal kapura 23-ról, középről, blokkol Mings az ötös előtt.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Gabriel Agbonlahor 5

Agüero: 6 utóbbbi meccsén 10 gólt szerzett a Villa ellen, ha kezdett, a Wembleyben 10 meccén 8 gólt lőtt.

Phil Foden 10-szer kezdett az idényben, 9 kanadai pontot termelt (2 gól, 7 assziszt).

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc
Luiz ment szépen a kapuja előtt egy beadást.

A tanzániai éket a télen vette a Villa a Genktől, 10.5 millióért, 3 bajnokin 1 gólt lőtt azóta.

Vilmos herceg örül.

41. perc ITT A SZÉPÍTÉS! Stones elesik a jobbon, nem bántották, El Ghazi elfut a labdával, ballal szépen bead, az ötös rövid elől, hét méterről, Fernandinho és Zincsenko közül a jobb alsóba fejel MBWANA SAMATTA! 1–2!

37. perc
Zincsenko elviharzik a balon, remek beadását Sterling nem lövi el 11-ről, elcselezi magát. Silva elé pattan, ment előle az ötös sarkán Engels.

Sergio Agüero, Fernandinho és David Silva beállíthatja Ian Rush rekordját az 5. Ligakupa-sikerükkel. Vilmos herceg is talán ezen gondolkodik a VIP-ben, állítólag ő villás.

35. perc Újabb nagy mentés! Mings kifejeli Foden jobb oldali beadását, Sterling jobbal a bal alsó felé lő, Mings balra vetődve blokkol, testhez szorított kézzel. Szöglet, szöglet, majd Walker lő jobbal 24-ről a bal felső fölé.

Ez a 60. Ligakupa-döntő és az 57. párosítás, a Villa és a Manchester City 4. alkalommal találkozik e sorozatban (tehát nem a döntőjében). A VIlla háromszor nyert.

Ez az Aston Villa 9. ilyen döntője, utoljára 1996-ben nyert, a Leeds United ellen, akkor is nagyon esélytelenként.

30. DE ITT A GÓL! Gündogan jobb oldali szögletét (amely nem is lett volna szöglet, mert Gündoganról pattant ki a labda) RODRI hét méterről, középről a jobb alsóba fejeli, Guilbertet megelőzve. 2–0!

29. perc MICSODA BLOKK!
Sterling passzol balról Agüero elé, aki jobbal 15-ről kapura lő, de oldalról érkezik egy zseniális berepüléssel Gagarin, akarjuk írni Engels.

27. perc
Sterling középtávolija a kapu tetején landol.

26. perc
Silva emel szépen Foden elé, aki az ötös jobb sarka elől ballal kapura lő, nem sokkal a túlsó alsó mellé talál, Targett is beleért még.

A Villa a 7. csapat, amelynek Agüero legalább 10 gólt lőtt. Az utóbbi 7 meccsén összesen 10-et.

Ez Guardiola 25. döntője menedzserként, 20-at megnyert előzőleg, a Cityvel ötből ötöt (két Ligakupa, 2 angol Szuperkupa, egy FA-kupa). Az előző 7 döntőjéből 4 11-espárbajban dőlt el, egyszer kikaptak.

24. perc
A kétszeres holland válogatott El Ghazi lő az ötös bal sarka elől ballal a kapus ölébe.

22. perc Silva lekönyökli Samattát.

20. perc GYÖNYÖRŰ GÓLLAL VEZET A CITY! Rodri emel a 16-os elől jobbra zseniálisan Foden elé, aki középre fejel, SERGIO AGÜERO jobbal a jobb sarokba lő félmagasan, a labda megpattant még Mings lábán. 0–1!

17. perc
Silva elől ment az ötös bal sarkánál Guilbert, Zincsenko beadása a kapusé. Nylandé. A nagy Pepe Reina ma kispados. Guardiola volt játékostársa.

13. perc Foden nem mer lőni az ötös jobb sarka mellől Targett miatt.

A Manchester City 7. alkalommal nyerne a sorozatban, az utóbbi 4 évben 3-szor nyert, zsinórban a két utóbbit.

Dean Smith csapatának kevés az esélye a 6. Ligakupája megnyerésére, utoljára 2010-ben döntőzött a Villa.

8. perc
Silva passzát Zincsenko ballal 21-ről kapura vágja, de blokkol Luiz. Szöglet, variáció, Rodri fejesét menti a kapu torkában Silva elől Mings. Szép fejes, Rodri jobb oldali, ballábas beadását Agüeri tízről a léc fölé fejeli. Stones-szal birkózva a levegőben...

6. perc
Grealish akciózik a balon, a beadás Fernandinhóé.

5. perc
Gündogan bal oldali szögletét rosszul éri el fejjel középen Rodri.

El Ghazi holland válogatott.

3. perc HELYZET! Fernandinho nem figyel, el-Mohammadi jobb oldali beadását el Ghazi hétről a jobb felső dölé fejeli!

2. perc
Rodri fejeli kornerre Grealish beadását, a szöglet a kapusé.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Villal bordó mezben és fehér nadrágban, a City tiszta feketében.

A City által a Villához kölcsönadott szűrő, Danny Drinkwater nem léphet pályára ma.

Egy kis örökmérleg: 169 találkozó, 56 villás és 73 citys sikerrel, 239, ill. 281 rúgott góllal.