Angol Ligakupa: a Villa ellátta a Liverpool fiataljainak baját

B. L.B. L.
2019.12.17. 22:37
Az Aston Villa jutott elsőként az angol labdarúgó Ligakupa elődöntőjébe, a negyeddöntőben 5–0-ra legyőzte a Liverpoolt.

Az angol bajnokságot fölényesen vezető együttes szerdától a klubvilágbajnokságon szerepel, ezért finoman szólva is tartalékosan állt fel, a Kelleher – Hoever, Van den Berg, Boyes, Gallacher – Christie-Davies, Chirivella, Kane – Elliott, Longstaff, Hill tizenegyes átlagéletkora 19 év és 182 nap volt, ami a klub történetének a legfiatalabb alapfelállása tétmeccsen!

A fiatalok az első negyedóra végéig bírták a Villa tempóját, akkor Hourihane jobb oldali szabadrúgása után a labda a kapuban kötött ki, majd nem sokkal később Boyes nyúlt szerencsétlenül bele egy jobb oldali beadásba (2–0).

A játékrész hajrájában Kodjia előbb Jota indításával lépett ki, majd passzolt a bal alsóba, aztán el-Mohamedi centerezése után közelről lőtt a léc alá. A ráadás perceiben egy kontrából még Wesley is eredményes volt, beállítva az 5–0-s sikert.

ANGOL LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Aston Villa–Liverpool FC 5–0 (Hourihane 14., Boyes 17. – öngól, Kodjia 37., 45., Wesley 92.)