Angol Ligakupa: a 92. percben egyenlített, mégis kettővel kikapott a Newcastle United!

2018.08.29. 22:50
Drámai végjátékban jutott a legjobb 32 közé az Angol Ligakupában a patinás Nottingham Forest, amely végül 3–1-re legyőzte az élvonalbeli Newcastle Unitedet.

Akik a meccs elejéről és végéről maradtak le, sok mindent nem láthattak... A másodosztályban szereplő házigazda Daryl Murphy góljával ugyanis már a 2. percben vezetett (1–0), ezt viszont 90 percig nem követte újabb találat. Akkor viszont beindult a show!

Előbb a csereként beálló Salomon Rondón egyenlített (1–1), ám Matty Cash a 94. percben visszavette az előnyt a Nottinghamnek (2–1).

Pillanatokkal később büntetőt reklamáltak a vendégek – Steele valóban csak az ellenfelet találta el, a labdát nem –, de a játékvezető sípja néma maradt, „cserébe” a 97. percben Gil Dias még átemelte a kifutó Darlow-t, így 3–1-re nyert a kétszeres BEK-győztes.

ANGOL LIGAKUPA
2. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

Everton–Rotherham United (II.) 3–1
Millwall (II.)–Plymouth Argyle (III.) 3–2
Nottingham Forest (II.)–Newcastle United 3–1
Reading (II.)–Watford 0–2 Daryl Murphy góljával ugyanis már a 2. percben vezetett (1–0), ezt viszont 90 percig nem követte újabb találat. Akkor viszont beindult a show!

Reading (II.)–Watford 0–2