Angol Ligakupa: 19 éves spanyol támadó volt a Man. City hőse

2018.11.01. 22:40
Brahim Díaz duplája döntötte el a továbbjutás kérdését (Fotó: AFP)
A Manchester City bejutott a labdarúgó Angol Ligakupa negyeddöntőjébe, mivel Brahim Díaz duplájával 2–0-ra felülmúlta a Fulhamet. A címvédő ellenfele a Leicester City–Southampton párharc győztese lesz.

A Premier League éllovasa a 18., kieső helyen állót fogadta, azaz nehéz lett volna nem országos egyesként aposztrofálni a mérkőzést.

A vendégek az első negyedórát még kihúzták, a 18. percben viszont már megtört a jég, a hazaiak 19 éves spanyol támadója, Brahim Díaz egy szöglet utáni akció végén lőtt kapura, a védőkön megpattanó labda pedig a hálóban kötött ki (1–0).

Ezzel a góllal a Manchester City sorozatban a 23., Fulham elleni meccsén is betalált, ennél jobb szériát csak a Portsmouth ellen épített – 1963 és 2006 között 25 egymást követő összecsapáson.

A 65. percben növelte előnyét a házigazda: Gabriel Jesus lövése a kapufáról még kifelé pattant, Brahim Díaz ismétlése viszont már a léc alatt kötött ki (2–0).

A hajrában Timothy Fosu-Mensah ráesett Kevin De Bruyne térdére, a belgát nem sokkal később le is cserélték a manchesteriek.