Anglia: Bogdánék hátrányból nyertek; Futácsék kikaptak

2013.02.09. 18:20
Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (League Championship) szombati játéknapján a Bogdán Ádámmal a kapu előtt felálló Bolton Wanderers hátrányból fordítva 2–1-re nyert két cserejátékos, Craig Davies és David Ngog találatával. A magyar kapus végigvédte az összecsapást.

A sereghajtó Peterborough hasonlóan fordítás után nyert hazai pályán a feljutásra pályázó Leicester City ellen, ugyancsak 2–1-re, a vendégeknél Futács Márkó nem kapott lehetőséget az összecsapáson.

A harmadosztályban a Walsall szintén 2–1-s sikerrel gyűjtötte be a három pontot a Doncaster Rovers ellen idegenben, a vendégeknél Gróf Dávid nem kapott bevetést a kispadról. A Portsmouth 2–0-ra kapott ki a Bournemouth-tól, a Pompeyban Gyepes Gábor végigjátszotta az összecsapást.

Az ötödosztályban Kovács János ugyancsak végig a pályán volt, csapata, a Luton Town 1–1-es döntetlent játszott otthon a Forest Green Rovers ellen.

Brighton & Hove Albion–Hull City 1–0
Az élmezőny állása: 1. Cardiff City 64 pont (30 mérkőzés), 2. Leicester City 53 (30, 52–26), 3. Watford 53 (60–42), 4. Hull City 53 (30, 40–32), 5. Crystal Palace 52