Ancelotti-sóhaj: győzelem mellé Torres-gól

2011.04.23. 20:35
Frank Lampard szerzett vezetést a hazaiaknak (Fotó: Action Images)
A Chelsea 3–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának mérkőzésén. Frank Lampard 44. percbeli vezető találata ellenére a „kékek” megszenvedtek londoni riválisukkal szemben, de a január után ismét gólt szerző Fernando Torres, illetve Florent Malouda góljával végül magabiztos győzelmet könyvelhettek el.

Mindkét együttes számára egyértelmű célkitűzés volt a három pont megszerzése, a West Ham az utolsó helyen tanyázott a találkozó előtt, de egy győzelemmel vonalon felülre is kerülhetett volna, persze a találkozó esélyese a Chelsea volt, amely továbbra sem tett le a Manchester United utoléréséről, különösen, hogy a WHU és a Premier League legjobbja, Scott Parker nem játszhatott a Stamford Bridge-en.

TORRES: KÖSZ MINDENKINEK!

Fernando Torres először talált be új csapatának színeiben januári érkezése óta, a spanyol támadó első „kékmezes” góljára 732 percet kellett várni.

„Tizennégy mérkőzést vártam erre a gólra, ez nem olyan kezdet, amit vártam ideigazolásomkor. Nem volt könnyű, hiszen már januárban a Chelsea-hez szerződtem, de most szeretnék minden csapattársamnak köszönetet mondani, mert sokat segítettek ebben az időszakban. Mostantól kisebb nyomás lesz rajtam” – nyilatkozta Torres a találkozó lefújása után.

A Chelsea rögtön az első percekben vezetéshez juthatott volna, de Florent Malouda lövése után épp Robert Green kezében landolt a labda. Sőt a francia középpályás nem sokkal később újabb helyzetet harcolt ki magának bal oldalról betörve, de mellé lőtt.

A másik oldalon Demba Ba veszélyeztetett, lövését Petr Cech tolta fölé. A félidő közepén egyébként is kifejezetten kiegyenlítődött a találkozó – miközben egyre jobban zuhogott az eső és egyre rosszabb lett a pálya –, a „kalapácsosok” pedig több helyzetet alakítottak ki, mint a hazaiak, a legnagyobbnál Fred Sears sarkazott remek mozdulattal egy szöglet után, Ashley Cole a gólvonalról mentett.

A félidő utolsó perceiben Cole már a pálya másik felén villant, Didier Drogba passza után tökéletesen szolgálta ki Frank Lampardot, aki 10 méterről tisztán lőtt a léc alá. 1–0

A legrosszabbkor jött a gól a vendégek számára, és a szünet után is a Chelsea maradt támadásban, az 51. percben Drogba szép előkészítése után Salomon Kalou növelhette volna az előnyt, de nem sokkal a kapu mellé célzott.

A „kékek” nagy nyomás alatt tartották Green kapuját – David Luiz a kapufát is eltalálta –, de újabb gólt nem sikerült szerezni, és a hajrában világossá vált, hogy veszélyes játékot játszik az Ancelotti-csapat. Előbb Sears, majd Robbie Keane került nagy helyzetbe, utóbbinak kilenc méterről sikerült a kapu mellé helyezni Cechhel szemben.

Ancelotti a 77. percben Drogba helyére beküldte Fernando Torrest, és a spanyol, akinek góltalanságán mosolygott az elmúlt hetekben az összes Liverpool-drukker meg fél Anglia – a büntetőterületen belül található tócsa segítségével megcselekedte, ami az azt megelőző 903 percben (mind liverpooli, londoni és válogatottbeli meccseit tekintve) nem sikerült neki: betalált! A spanyol reagálta le a leggyorsabban, hogy labdája lelassult a vízen, majd a jobb alsóba lőtt. 0–2

A fiesztát a 93. percben Malouda bombagólja tette teljessé. A Chelsea 3–0-ra nyert, és továbbra is „látótávolságon belül” követi a Manchester Unitedet.

CHELSEA–WEST HAM 3–0

1. Manchester United 34 21 10 3 71–32 +39 73
2. Chelsea 34 20 7 7 64–27 +37 67
3. Arsenal 33 18 10 5 66–34 +32 64
4. Manchester City 32 16 8 8 50–30 +20 56
5. Tottenham 33 14 13 6 49–41 +8 55
6. Liverpool 34 15 7 12 51–39 +12 52
7. Everton 34 11 14 9 47–42 +5 47