A Manchester United két védőjét és a Stoke elleni meccset is elvesztette

2014.02.01. 18:05
Charlie Adam duplájával diadalmaskodott a Stoke a Manchester United ellen (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójában a Stoke Charlie Adam duplájával 2–1-re legyőzte a két védőjét is elveszítő Manchester Unitedet. A Tottenham újabb pontokat vesztett, az Everton viszont a hajrában megnyerte meccsét.

Nem indult jól a mérkőzés a vendégek számára, hiszen Evans hamar megsérült, így Rafaelnek kellett beállni a helyére.

Az első lehetőség a „vörös ördögök” előtt adódott, Evra sokadik ívelése után Rooney próbálkozása kevéssel elkerülte a kaput.

Az első fél órához közeledve a leginkább szögletek után veszélyeztető Manchester United újabb pontrúgást követően került helyzetbe, Van Persie közeli fejese azonban fölé szállt.

A 38. percben aztán gyakorlatilag a semmiből megszerezte a vezetést a Stoke, Charlie Adam jó 35 méteres szabadrúgása aligha okozott volna gondot De Geának, ám Carrick lábán úgy változtatott irányt a labda, hogy a spanyol kapusnak esélye sem volt hárítani. 1–0

A félidő előtt jött a következő csapás, Phil Jones előbb ellenfelével fejelt össze, majd a földre érkezve hátulról is beverte a fejét, ezt követően hordággyal kellett levinni.

A fordulást követően pillanatok alatt egyenlített a vendégcsapat: hazai védelmi hibát követően Mata indította Van Persie-t, aki 12 méterről a jobb felső sarokba helyezett. 1–1

A 52. percben aztán az első valódi helyzetből Adam ismét megszerezte a vezetést a házigazdának: Arnautovic ugyan előbb még akkora luftot rúgott a tizenhatosnál, hogy azóta is keresi a lábát, így viszont pont jó lett a labda a mögötte érkező Adamnek, aki óriási gólt vágott a bal felső sarokba. 2–1

Adam a szezonban már a 7. bajnoki gólját szerezte meg, ezzel már most túlszárnyalta az előző két szezon össztermését (5).

A gól után sem csak a védekezéssel foglalkozott a Stoke, ezt jól jelezte Arnautovic, majd Adam próbálkozása is, de ahogy a rohamozó manchesteriek, úgy a házigazda sem tudott újra a kapuba találni, így a hosszabbításhoz 2–1-gyel értünk el.

A manchesteriek rögvest a ráadás elején megszerezhették volna második góljukat, Rooney 22 méteres szabadrúgásánál azonban Begovic óriási bravúrral a jobb oldali kapufára tolta a labdát, a kipattanó után Welbeck fejesét blokkolták a védők, az újabb ismétlés pedig a léc fölé szállt.

Az utolsó pillanatokban is hiába támadott már a vendégcsapat, a Stoke kitartott, így PL-tagsága során először győzte le a Manchester Unitedet. Mindezt 26 547 néző látta a helyszínen.

A Tottenham és az Everton számára sem indult jól a mérkőzés, a szünetre mindkét csapat hátránnyal vonulhatott a Hull City, illetve az Aston Villa ellen, az Everton azonban a hajrában fordítani tudott (2–1), míg ez a Spursnek nem sikerült, de legalább megmentett egy pontot (1–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ

Cardiff City–Norwich City 2–1 (Bellamy 49., K. Jones 51., ill. Snodgrass 5.)
Everton–Aston Villa 2–1 (Naismith 74., Mirallas 85., ill. Bacuna 34.)
Fulham–Southampton 0–3 (Lallana 64., Lambert 70., J. Rodriguez 76.)
Hull City–Tottenham Hotspur 1–1 (S. Long 12., ill. Paulinho 61.)
Stoke City–Manchester United 2–1 (Adam 38., 52., ill. Van Persie 47.)
KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Newcastle United–Sunderland 0–3 (Borini 19. – 11-esből, A. Johnson 23., Colback 80.)
West Ham United–Swansea City 2–0 (Nolan 27., 45+1.)