A Man. United jött ki jól az őrült kezdésből

2012.12.01. 20:36
Rooney kétszer is bevette a Reading kapuját (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának szombat késő délutáni mérkőzésén a Manchester United 4–3-ra nyert a Reading vendégeként, így visszavette a vezetést a Manchester Citytől.

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése (19., ill. 1. a forduló előtt), egymás elleni mérlege (hat mérkőzésből három manchesteri siker és három döntetlen született Reading-győzelem nélkül) és a közelmúltbeli PL-forma (két vereség, ill. két győzelem sorozatban) egyaránt azt sugallta: ezen a mérkőzésen a „vörös ördögök" nagyobb probléma nélkül, magabiztosan nyernek – és akkor még meg sem jegyeztük, hogy Sir Alex Ferguson együttesen a legutóbbi 18 alkalomból egyszer sem kapott ki (15 győzelem, 3 iksz) frissen feljutó csapat ellen.

Aztán elérkezett a nyolcadik perc, és a papírformát nagyjából lehetett is hanyagolni: McAnuff bal oldali beadását a védők csak Robson-Kanuig tudták kifejelni, ő pedig a kaputól 9 méterre egy pattanás után kilőtte a jobb felső sarkot (1–0).

Persze az előzmények tükrében annyira az sem volt meglepetés, hogy a Manchester United kapta az első gólt, hiszen ebben a bajnokságban 15 mérkőzésből ez már a tizedik ilyen alkalom volt!

A „vörös ördögök" azonban nem állnának ilyen jól a bajnokságban, ha egy kapott góltól megzuhannának, és alig telt le az első negyedóra, amikor már a vendégek vezettek.

Előbb Anderson kapott labdát a bal oldalon Youngtól, mielőtt 10 méterről a kapu jobb oldalába ágyúzott, majd Rooney szöglete után Tabb borította fel Evanst a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig az angol válogatott támadó magabiztosan a bal alsóba lőtt (1–2).

Lindegaard háromszor kapitulált (Fotó: Action Images)

Nem adta fel azonban a Reading, és a 23. percre már ismét a hazaiak vezettek! Két szöglet után kétszer is feltörte a hazai csapat az erősen nem záró manchesteri reteszt, előbb Le Fondre érkezett nagyszerű ütemben, majd Morrison bólintása kötött ki a vendégek hálójában (3–2).

A Premier League történetében a Manchester United először kapott ilyen gyorsan három gólt, korábban még 37 percen belül sem kapitulált ennyiszer.

De volt még csavar a mérkőzésben!

Az első fél óra végén Evra játszott össze Younggal (aki sarokkal adta vissza), beadását Rooney 8 méterről a jobb alsóba lőtte, majd Van Persie lépett ki a leshatárról Rooney átadásával, és magabiztosan a bal alsó sarokba lőtt (3–4).

A 34. percre így már beállította a két csapat a PL történetének leggólgazdagabb első félidőit, korábban kétszer fordult elő, hogy 4–3-mal zárult az első negyvenöt perc.

Pedig itt nem sokon múlott a nyolcadik gól sem! Illetve maximum a játékvezetői csapat éles szeműségén, a hazaiak védője ugyanis már bőven a gólvonal mögül rúgta ki a labdát Van Persie lövése után.

A második félidő jóval visszafogottabbra sikeredett: kevesebb alkalommal forogtak veszélyben a kapuk, kis híján azonban így is megszületett az újabb gól, a 67. percben a hazai kapus, Federici ki akarta cselezni Van Persie-t, kevés sikerrel, de a holland támadó kiszorított helyzetből az oldalhálóba lőtt.

A hajrában még Morrison fejesét paskolta léc fölé Lindegaard, újabb gól így már nem született, a Manchester United 4–3-ra megnyerte az összecsapást. Az MU 111. decemberi PL-mérkőzéséből már 73. alkalommal gyűjtötte be a három pontot.