A Liverpool specialistái elintézték a Newcastle-t

2011.12.30. 22:41
A Liverpool egy FA-kupa-sikerrel zárhatja a nehéz hetet (Fotók: Action Images)
Bár az első félidő derekán a Newcastle United vezetést szerzett Liverpoolban a Premier League 19. fordulójának nyitó mérkőzésén, a „vörösök” két Newcastle-specialista, a két gólt szerző Craig Bellamy és a csereként beálló Steven Gerrard révén megfordították a találkozót.

Kenny Dalglish, a Liverpool menedzsere nem teketóriázott a Newcastle elleni bajnokira kihirdetett kezdőcsapatával: az egy éve 35 millió fontért megvásárolt Andy Carroll mellett a „szarkák" másik korábbi csatárát, Craig Bellamyt is a kezdőcsapatba tette, a holland Dirk Kuytöt pedig a kispadra ültette (Luis Suárez eltiltás miatt nem játszott). A védelem bal oldalán szereplő José Enriquével együtt három korábbi Newcastle-játékos szerepelt a Pool kezdő tizenegyében.

A „vörösök" kezdtek jobban, többször jutottak el a kapuig, mint ellenfelük, de a Bellamy, Carroll páros inkább a támadások építésében vállalt aktív szerepet, így nem ért fel a kapu elé, amikor odakerült a labda, és a Newcastle védelme is jól zárt, lövőhelyzethez kis túlzással csak akkor kerültek a hazaiak, amikor Lee Probert játékvezetőről eléjük pattant a labda.

A 25. percben a Newcastle első támadása gólt eredményezett: Jonas Gutierrez és Ryan Taylor összjátéka után a liverpooli születésű hátvéd által középre ívelt labdát az alapvonaltól 14 méterre Yohan Cabaye csúsztatta meg, s a labda a középen Demba Bát szorosan fogó Daniel Agger vállán irányt változtatva Pepe Reina kapujába pattant. 0–1

Bellamy kétszer talált be

Öt perccel később egyenlített a Liverpool, Enrique beívelése a jobb oldalon érkező Charlie Adamhez került. Az angol középre lőtt labdáját Cheik Tioté úgy tette ki, hogy a középen álló Bellamyhoz került, a 32 éves walesi pedig 13 méterről középről hidegvérrel a jobb alsó sarokba gurított. 1–1

A tavaly 35 millióért szerződtetett Carroll és a nyáron ingyen igazolt Bellamy közül utóbbi volt eredményes, pedig a fiatal angolt is keresték a társak, Enrique, Stewart Downing és Glen Johnson könnyedén eljutott a beadásig, de a középre ívelt vagy lőtt labdák rendre pontatlanok voltak, tisztázni tudtak a vendégvédők.

A szünet előtt megsérülő Taylor a második félidőre nem jött ki, a 20 éves, hétszeres olasz válogatott Davide Santon váltotta.

A Pool továbbra is beívelésekkel próbálkozott, de Carroll tartani tudták korábbi klubjának játékosai. A Newcastle ritkán jutott el a hazai kapuig, de az első góljához sem kellett nagy helyzet, ezért óvatos volt a Liverpool hátul. Elöl a 60. percben érkezett a segítség, Steven Gerrard személyében.

A 2001 és 2005 között a „szarkákat" erősítő Bellamy a legutóbbi négy, Newcastle elleni bajnokiján betalált, s ezúttal duplázni is tudott: Gerrard a 67. percben átengedett neki egy szabadrúgást a kaputól 22 méterre, és a sorfal mellett elcsavarodó labdája a Danny Simpson által megzavart Tim Krul mellett a kapuba pattogott. 2–1

Kis híján a Newcastle is egyenlíteni tudott pár percen belül, Demba Ba Cabaye indítása után fantasztikus bokamozdulattal emelte át a labdát a kifutó Reinán, de Martin Skrtel még nagyobb bravúrt mutatott be, amikor a kapuba repülve a gólvonalról kivágta a labdát. Az események felpörögtek, a túloldalon Carroll Gerrard beadása után a lécre fejelte a labdát.

A 74. percben Bellamy helyére beállt Kuyt, a 78.-ban pedig Gerrard is megszerezte a maga gólját: a büntetőterületre a bal oldalon betörve Jordan Hendersontól kapott labdát, s hiába sodródott ki, éles szögből is el tudta lőni úgy a labdát, hogy a Krul alatt a kapuba találjon. Bellamyhon hasonlóan ő is Newcastle-specialista, a legutóbbi öt, „szarkák" elleni meccsén eredményes volt. 3–1

A Newcastle ezután lemondott az egyenlítésről, és fejet hajtott a Pool előtt.

A bajnokság szombaton hét találkozóval folytatódik.

1. Manchester City 18 14 3 1 53–15 +38 45
2. Manchester United 18 14 3 1 47–14 +33 45
3. Tottenham 17 12 2 3 34–19 +15 38
4. Chelsea 18 10 4 4 36–21 +15 34
5. Liverpool 19 9 7 3 23–15 +8 34
6. Arsenal 18 10 3 5 34–26 +8 33
7. Newcastle 19 8 6 5 26–25 +1 30
8. Stoke City 18 7 4 7 18–28 –10 25