A Corinthians lemaradt Tévezről

2011.07.20. 10:05
null
Tévez továbbra is a Manchester Cityt erősíti (Fotó: Action Images)
Címkék
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester City argentin csatára, Carlos Tévez a 40 millió fontos ajánlat elfogadása ellenére sem szerződik a brazil első osztályú Corinthianshoz. A transzfer a brazil átigazolási időszak lejárta miatt hiúsult meg.

A Corinthians hivatalos honlapján kiadott közleményében tudatta, hogy bár megegyeztek Carlos Tévez szerződtetéséről a Manchester Cityvel, és elfogadták a 40 millió fontos átigazolási díjat is, az argentin gólvágó mégsem szerződhet Brazíliába.

„A Corinthians vezetősége ezennel hivatalosan is megerősíti, hogy Carlos Tévez nem szerződik a klubhoz. Elismerjük a Manchester City és minden, a tárgyalásban részt vevő fél erőfeszítéseit, azonban az átigazoláshoz több időre lenne szükség, az átigazolási időszak viszont a külföldi játékosokra vonatkozóan szerdán lezárul, így most nem tudjuk Tévezt megszerezni" – olvasható a Corinthians hivatalos közleményében.

A Corinthians tehát legközelebb a téli átigazolási időszakban, azaz januárban szerezheti meg az argentin válogatott csatárt.

„Tisztában vagyunk vele, hogy a szurkolók álma válhatott volna valóra Tévez megszerzésével, azonban reméljük, hogy a közeljövőben csatlakozhat hozzánk" – zárta le közleményét a brazil klub.

Tévez 2005-ben rekordot jelentő 13.7 millió fontért szerződött a Corinthianshoz, amellyel a 2005–2006-os idényben bajnoki címet szerzett, majd megválasztották a bajnokság legjobbjának, így 1976 után az első külföldi lett, akit a brazil élvonal legjobbjának tituláltak.

Az argentin csatár szerződése 2014-ben jár le a Manchester Cityvel, azonban már korábban jelezte távozási szándékát az angol klub vezetőinek.

Tévez maradásával kisebb a valószínűsége annak is, hogy a Manchester City szerződteti az Atlético Madrid kiválóságát, Sergio Agüerót.

Legfrissebb hírek

Nagyszínpad: Pogacar helyett Valter – Simon Zoltán publicisztikája

Kerékpár
54 perce

Heten, de nem gonoszok – Thury Gábor jegyzete

Bajnokok Ligája
57 perce

A Konferencialiga mezőnye is összeállt; a legfontosabb információk a sorsolásról egy helyen

Európa-konferencialiga
1 órája

Lemondott a Trabzonspor vezetőedzője az FTC elleni vereség után

Európa-liga
1 órája

Vörös török fejek, piros lapok, zöld-fehér gólok – El-főtáblás a Fradi!; Németh András: Újra fontos játékosnak érzem magam

E-újság
1 órája

Borbély Balázs: Fontos volt, hogy az érzéseinket mi kontrolláltuk jobban!

Európa-liga
2 órája

Onana rémült tekintete, nyelvnyújtás, Borbély és kislánya aranyos ünneplése – galéria az FTC–Trabzonspor visszavágóról

Európa-liga
2 órája

Miskolcon az Atalanta nyert, Markgráfék továbbjutottak a Konferencialiga rájátszásában

Európa-konferencialiga
2 órája