A bombagólokat szerző Everton ismét megtréfálta a Man. Cityt

2013.03.16. 15:57
Osman parádés góljával szerezte meg a vezetést az Everton (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában az Everton hazai pályán Leon Osman és Nikica Jelavic óriási góljával 2–0-ra legyőzte a címvédő Manchester Cityt. A találkozó krónikájához tartozik egy – tévesen – meg nem adott Kevin Mirallas-gól, egy meg nem adott büntető a Manchester City-javára – Marouane Fellaini kezezett a 16-oson belül, de csak szabadrúgás következett –, valamint, hogy a 61. percben az Everton emberhátrányba került Steven Pienaar második sárga lapját követően.

Nem nyerni járt a Goodison Parkba a Manchester City az elmúlt években, a legutóbbi három Everton elleni idegenbeli mérkőzésen pontot sem szezett a címvédő, sorrendben 2–0-ra, 2–1-re, majd 1–0-ra nyert a házigazda – sőt, a két együttes decemberi mérkőzésén sem nyert Roberto Mancini együttese, akkor 1–1-re végeztek a felek.

Ezúttal sem indult túl jól a mérkőzés a vendégek számára, a 13. percben Mirallas 11 méterről a léc alá bombázott – a játékvezető azonban les miatt (minimum véleményes módon) érvénytelenítette a találatot.

A félidő derekához érkezve Tévez távoli lövése halt el Muchában, majd gyors egymásutánban Dzeko két próbálkozását hárította az Everton kapusa.

A 32. percben aztán már megadott gólt is szerzett az Everton, Coleman kavargatott a 16-os jobb sarkánál, majd visszatette az érkező Osmannek, aki 25 méterről külsővel óriási gólt rúgott a kapu jobb felső sarkába (1–0).

Nem sokkal a gól után két tizenegyesgyanús esetnél maradt néma a játékvezető sípja, Fellaini került földre Nasztaszics mellett, majd Mirallas és Milner esete után sem járt büntető a hazaiaknak.

A játékrész hajrájában még Anichebe fölé-, mad Tévez kevéssel mellészálló lövése hordozta magában a gólt, így 1–0-s hazai előnnyel fordultak a felek.

A második félidő elején Barry beívelt labdáját Milner fejelte le az érkező Javi Garcíának, utóbbi azonban ugyanúgy nem talált célt, mint egy óra játékhoz érve Osman a túloldalon.

A 61. percben a veszélyesen érkező Pienaar megkapta második sárgáját is, így emberelőnybe kerültek a vendégek, majd Muchának kellett hárítania Tévez, majd Milner helyzeténél.

A 78. percben Baines szöglete után Distin fejelt 6 méterről nagy erővel a léc fölé, majd a túloldalon Zabaleta lehetőségénél ismét helyén volt Mucha.

A 86. percben Fellaini kezezett jócskán – méterekkel – a 16-oson belül Tévez lövésénél, a játékvezető azonban csak szabadrúgást ítélt – a Tévez előtt becsúszó Osman se kézzel nem ért hozzá, se az argentin támadót nem találta el, így a szabadrúgás teljesen hihetetlen forgatókönyvnek tűnt az eset után.

A próbálkozás ráadásul elhalt a sorfalban, és a nagy erőkkel rohamozó manchesteriek a végén teljesen kinyíltak, a 93. percben pedig a csereként beálló Jelavic 18 méterről – Clichy lábán még meg is pattant a labda, így Hart esélytelen volt – a kapu jobb oldalába tekert (2–0).