Szalah duplázott, a Liverpool simán verte hazai pályán a Brentfordot

2023.11.12. 14:55
Szalah gólöröme a többiekkel (Fotó: Getty Images)
A Liverpool 3–0-ra legyőzte hazai pályán a Brentfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ
LIVERPOOL–BRENTFORD 3–0 (1–0)
Liverpool, Anfield. V:
Paul Tierney
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold (Quansah, 90.), Matip, Van Dijk, Cimikasz – Szoboszlai (McConnell, 90+4.), Endo, Gakpo (Elliott, 83.) – Szalah, Núnez, Diogo Jota (L. Díaz, 83.). Menedzser: Jürgen Klopp
BRENTFORD: Flekken – Ajer, Collins, Pinnock, Mee, Roerslev (Goddosz, 73.) – Nörgaard, Jensen (Jarmoljuk, 73.), Janelt (Onyeka, a szünetben) – Mbeumo, Wissa (Maupay, 73.). Menedzser: Thomas Frank
Gólszerző: Szalah (39., 62.), Diogo Jota (74.)

KÉT NYERETLEN MÉRKŐZÉS UTÁN győzött ismét a Liverpool, amely vasárnap magabiztosan, 3–0-ra verte meg a Brentfordot. Jürgen Klopp együttese az előző fordulóban csak 1–1-es döntetlent játszott Lutonban, csütörtökön pedig Toulouse-ban kapott ki 3–2-re az Európa-ligában. Szoboszlai Dominikot az előző mérkőzésen lecserélték, Franciaországban pedig csak a szünetben állt be, ezúttal viszont majdnem végig a pályán volt. A 94. percben jött le, a szurkolók megtapsolták, és érdekesség, hogy a helyére beálló James McConnell ezen a találkozón mutatkozott be a Premier League-ben. A magyar válogatott középpályás nem futballozott rosszul, ezúttal azonban nem ő volt a főszereplő, hanem Mohamed Szalah.

Az egyiptomi csatár a Brighton (2–2) és az Everton (2–0) elleni találkozó után harmadszor duplázott ebben a bajnoki idényben, összességében pedig a 200. gólját szerezte Angliában futballozva. Igaz, ebből kettőt még a Chelsea játékosaként jegyzett. A Premier League-ben már 149 gólnál jár, azaz hamarosan átlépi a százötven gólos határt. Ebben az idényben eddig tíz bajnoki találata van, amiből nyolcat az Anfielden szerzett. Sőt, ő a Liverpool történetének első labdarúgója, aki az évad első hat hazai mérkőzésén egyaránt eredményes volt.

„Mindannyian tudjuk, Mohamed Szalah mennyire fontos láncszeme a csapatnak, állandó gólveszélyt jelent, örülök, hogy megszerezte az angol klubcsapatban elértkétszázadikgólját – idézte a BBC a harmadik gólt jegyző Diogo Jotát. – Jó volt végre újra hazai pályán futballozni, és bár nyertünk, nem volt annyira sima a találkozó, ahogyan azt az eredmény sugallja. Fontos, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a meccset. Még mindig kell egy kis idő, hogy teljesen összecsiszolódjon a csapat, de elégedettek lehetünk a vasárnapi teljesítményünkkel. A válogatott szünet után jön a Manchester City elleni idegenbeli rangadó, biztosan nagy mérkőzés lesz.”

A TÖBBI MECCSRŐL

Az Aston Villa nem sok esélyt adott a Fulhamnek, és a papírformának megfelelően simán megnyerte a találkozót. Az első Villa-találat a Fulham öngólja volt, hiszen Antonee Robinson a saját kapujába továbbította a labdát. Biztos nem örül annak, hogy ő az első játékos a PL mostani évadjában, aki egynél több öngólt ért el.

Öngól a Brighton & Hove Albion–Sheffield United mérkőzésen is akadt, ezt Adam Webster hozta össze a Brightonban, de addigra Adingra már betalált. A hazaiakat egy kiállítás is sújtotta, de így is maradt az 1–1, aminek a BHA persze aligha örül.

A West Ham United és Nottingham Forest meccsén sokáig úgy tűnt, hogy 2–2-vel ért véget a csata, ám a 88. percben Tomás Soucek megszerezte a hazaiak harmadik gólját, és ez egyben győzelmet ért.

Aston Villa–Fulham 3–1 (A. Robinson 27. – öngól, McGinn 42., Watkins 64., ill R. Jiménez 70.)
Brighton & Hove Albion–Sheffield United 1–1 (Adingra 6., ill. Webster 74. – öngól)
Kiállítva: Dahoud (69., Brighton)
West Ham United–Nottingham Forest 3–2 (L. Paquetá 3., Bowen 65., Soucek 88., ill. Awoniyi 44., Elanga 63.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc: itt a vége a mérkőzésnek, nyert a Liverpool!

90+4. perc: Szoboszlait is lehívja Klopp, a pályán a fiatal McConnell.

90. perc: Alexander-Arnoldtól is elbúcsúzunk, helyén Quansah játszik pár percet.

89. perc: a szöglet utáni kipattanót Szoboszlai lőtte vissza, de nem tudott elég erőt tenni a labdába.

88. perc: Elliott távoli bombáját Flekken oldalra ütötte, szöglet a Liverpoolnak.

83. perc: Gakpo és Jota kap pihenőt, Elliott és Díaz a pályán.

78. perc: Mbeumo szöglete után Pinnock fejelhetett, de Alisson szép mozdulattal szögletre ütötte.

74. perc: MEGVAN A HARMADIK HAZAI GÓL IS! Cimikasz passza után Diogo Jota szépen húzott befelé, majd védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba. 3–0

73. perc: hármas csere a vendégeknél, Maupay, Jarmoljuk és Goddosz állt be Wissa, Jensen és Roerslev helyére.

68. perc: gyors kontra végén Szalah egyből, jobbal adott középre Núnez irányába, de az átadás kissé pontatlanra sikerült – Flekken lehúzta, és rávetődött.

62. perc: OTT A MÁSODIK! Cimikasz kapott indítást a tizenhatos bal szélénél, becsúszva elérte a labdát, Szalah pedig higgadtan a kapuba bólintott. 2–0

61. perc: szép összjáték után Nörgaard lőtt tíz méterről, de Matip szépen a labda útjába vetette magát. A lepattanó után középre került a játékszer, de Alisson résen volt.

54. perc: Endo lépett oda keményen ellenfelének, de megúszta a kiállítást.

52. perc: Cimikasz vezette sokáig a labdát, majd jó messziről rá is szúrta. Nem tévedett sokat, de kicsit a kapu fölé célzott.

50. perc: Jensen próbálkozott szabadrúgásból, de Alisson a léc fölé tolta.

46. perc: Onyeka váltotta Janeltet a vendégeknél.

46. perc: jöhet a folytatás!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+6. perc: itt a vége az első félidőnek, egyelőre vezet a Liverpool.

45+4. perc: MI MARADT KI?! Alexander-Arnold pazar labdát varázsolt Mohamed Szalah elé, de az egyiptomi támadó öt méterről fölé bombázott.

45+2. perc: Núnez lőtt a tizenhatoson kívülről, de Flekken eszén most sem tudott túljárni.

45. perc: hat perc a ráadás.

39. perc: VEZET A LIVERPOOL! Núnez nagyszerűen látta meg a jobb szélről beinduló Szalahot, az egyiptomi a tizenhatoson belülre érve kapta a labdát, ziccerben pedig nem hibázott, higgadtan gurított a jobb alsó sarokba. 1–0

37. perc: Matip szinte megőrül, de a bíró szerint szabálytalankodott, sőt még sárgát is felmutatott.

32. perc: ALISSON VÉDÉSE! Mbeumo került ziccerbe egy gyors kontra végén, de egy az egyben nem tudta elgurítani a labdát a brazil kapus mellett. Ezt most megúszta a Liverpool.

30. perc: sárga lapot kapott Nörgaard, majd rögtön után Ajer is.

27. perc: MEGINT GÓL, MEGINT LES! Jobb oldali szöglet után Van Dijk fejesénél védett hatalmasat Flekken, majd Matip bólintott Núneznek, aki háttal a kapunak húzta be a labdát a hálóba. A csatár ismét lesen tartózkodott, ezúttal videobíróra sem volt szükség.

22. perc: GÓL, DE A PARTJELZŐ LEST INTETT! Diogo Jota gurított vissza Szoboszlainak, aki a tizenhatos vonaláról próbálkozott. A ballábas lövés nem sikerült a legjobban, de Núnez lecsapott a labdára, s a kapuba lőtt. Az uruguayi nem ünnepelhetett, a partjelző ugyanis lengette a zászlót – néhány pillanattal később a VAR is megerősítette a leshelyzetet.

18. perc: Alexander-Arnold volt kissé óvatlan, a saját tizenhatosán belül adta el a labdát. Mbeumo egyből rászúrta, de nagyon fölé ment a labda.

16. perc: NAGY VÉDÉS! Szalah a jobb szélről indult meg a labdával, majd a tizenhatos széléhez érve szépen hozta helyzetbe Núnezt. A csatár állítás nélkül lőtt, de Flekken a helyén maradt, s lábbal védett.

14. perc: Jota került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, de az egyik vendég védő blokkolni tudott.

8. perc: Alexander-Arnold ugratta volna ki Núnezt, de Flekken jól mozdult ki a kapujából.

5. perc: veszélyeztetett a Brentford! Flekken a félpályáról ívelt fel szabadrúgásból, majd Mee adott középre a tizenhatos széléről. Nem tudtak felszabadítani a hazaiak, az ide-oda pattogó labdára pedig Pinnock csapott le. A védő lövése gyengére sikerült, a labda elgurult a kapu mellett.

4. perc: megvan a mérkőzés első lövése: Gakpo játszott össze Szoboszlaival, majd nagyjából húsz méterről tüzelt. A holland próbálkozását könnyedén védte Flekken.

1. perc: elindult a mérkőzés.

Szoboszlai Dominik a Brentford elleni mérkőzés előtt (Fotó: Getty Images)

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Jürgen Klopp ezúttal is kezdőként számít Szoboszlai Dominikra Premier League-mérkőzésen. A „vörösök” múlt héten csak 1–1-es döntetlent játszottak idegenben a Lutonnal, csütörtökön pedig 3–2-re alulmaradtak a Toulouse-zal szemben az Európa-ligában. A másik oldalon a Brentford igencsak jó formába lendült, az elmúlt három bajnokiját kivétel nélkül megnyerte.

Szoboszlaiék jelenleg a tabella negyedik helyét foglalják 24 ponttal, a Brentford a kilencedik pozícióban tanyázik.

A Chelsea egykori klasszisa, Joe Cole szuperlatívuszokban nyilatkozott az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Liverpool magyar válogatott középpályásáról, Szoboszlai Dominikról. A Spíler Tv által készített interjúban Cole többek között azt is kifejtette, szerinte melyik poszt áll legjobban a 23 éves játékosnak.

„Láttam a magyar válogatottban, amelyben kiemelkedően teljesített. Azóta is figyelem, elképesztő játékos. Tudom, hogy Magyarországon mennyire érdekli az embereket a teljesítménye, de higgyék el, ez Angliában is így van. Nagyon sok játékost láttam már, aki külföldről igazolt Angliába, a legtöbbjük közel sem kezdett annyira jól, mint ő, főleg nem ilyen fiatalon. Szerintem az a poszt áll neki legjobban, amelyikben félig irányító, amelyikben hosszú labdákat adhat, és kihasználhatja a passzolási képességeit, miközben megvan a szabadsága ahhoz, hogyha kis területet vesz észre, oda beindulhasson. Gólokat is szerez, kivételes a rúgótechnikája. Ezért úgy gondolom, hogy a lehető legjobb klubba került, ott van mellette Mohamed Szalah, Luis Díaz és Darwin Núnez – mind gyors játékos, s az olyan jól passzoló focistának, mint Szoboszlai, ez maga az álom. Topjátékos, egy napon a világ egyik legjobb középpályása lehet, de már most is a legjobbak között van, fantasztikus futballista” – fogalmazott Joe Cole.