PL: Watkins-tripla, kiütötte az Aston Villa a Brightont

L. M.L. M.
2023.09.30. 15:37
Oliie Watkins helyzetkihasználásra ma semmi panasz nem lehetett (Fotó: Getty Images)
Hazai pályán 6–1-re legyőzte az Aston Villa a Brightont az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Rémálomszerűen indult a találkozó a Brighton szempontjából, a forduló előtt a tabella harmadik helyét elfoglaló együttes védelmét ugyanis háromszor is mattolni tudta az Aston Villa, már az első félidőben. Unai Emery legénysége ráadásul tizenkét perc alatt szerzett három gólt, az előző fordulóban, a Chelsea ellen győztes gólt szerző Ollie Watkins kétszer is betalált, majd Moussa Diaby lövése Pervis Estupinanon változtatott irányt, és a labda a kapuba pattant.

Roberto De Zerbi hármat is változtatott a szünetben, ebből két cseréje össze is hozta a Brighon szépítő gólját, Joao Pedro tette vissza a labdát az alapvonal mellől, majd Ansu Fati juttatta be azt a hálóba. Watkins ebben a félidőben is beköszönt, az angol csatár John McGinn átadását szelídítette meg a tizenhatoson belülre érve, majd ballal tüzelt, a labda pedig a becsúszó Adam Websteren megpattanva utat talált Jason Steele kapujába.

Jacob Ramsey révén tette az ötödiket is megszerezte a Villa, a fiatal középpályás Watkins passza után a tizenhatos vonaláról tekert a vendégek kapujába, még a kapufa is a segítségére volt. A koronát a hazaiak teljesítményére Douglas Luiz tette fel, aki a hosszabbításban megrúgta a hatodikat – Watkins ebben is kulcsszereplő volt, az ő lövése utáni kipattanót rúgta a kapuba a brazil középpályás.

Emeryék ezzel a győzelemmel feljöttek a tabella harmadik helyére, pont a Brightont előzték meg, amely jelenleg a negyedik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ

Aston Villa–Brighton 6–1 (Watkins 14., 21., 68., Estupinan 26. – öngól, J. Ramsey 85., Douglas Luiz 90+7 ill. Fati 50.)