PL: megszakította az MU hazai veretlenségi sorozatát a Brighton

L. M.L. M.
2023.09.16. 18:17
Sergio Reguilón először lépett pályára az MU mezében, a győzelmet azonban a Brighton játékosai ünnepelhetik (Fotó: Getty Images)
A Brighton & Hove Albion 3–1-re győzött a Manchester United ellen, hátrányból fordított a Tottenham, a Manchester City és az Aston Villa is, míg a Fulham egy góllal verte meg a Lutont – ez történt a Premier League 5. fordulójának szombat délutáni találkozóin.

ASTON VILLA–CRYSTAL PALACE 3–1

Hiába dominált az első játékrészben az Aston Villa, Unai Emery csapata Moussa Diaby révén csak egy lesgólig jutott. Ez már nem mondható el a vendég Crysal Palace-ról, amely a második félidő elején megszerezte a vezetést. Mateta harcolt meg a labdáért a jobb oldalon, majd középre adta, erre remekül érkezett Odsonne Édouard, akinek a lövésére a passznál elcsúszó Emiliano Martínez már nem tudott odaérni. A hajrában fordítani tudott a Villa, előbb Digne beadása után Jhon Duran vágta nagy erővel a léc alá a labdát, majd Douglas Luiz büntetőből a vezetést is megszerezte. Itt azonban még nem volt vége, Leon Bailey állította be a 3–1-es végeredményt, már száz perc után.

FULHAM–LUTON TOWN 1–0

Remek cserének bizonyult Carlos Vinícius, a Fulham támadójának mindössze három perc kellett, hogy a pályára lépése után megszerezze a mérkőzés egyetlen, és győztes gólját. A brazil honfitársa, Willian beadása után csapott le a kapusról kijövő labdára és azt közelről a kapuba pofozta, elütve a Lutont az első PL-pontjáról.

MANCHESTER UNITED–BRIGHTON 1–3

Történelmi győzelmet aratott a Brighton szombat délután, Roberto De Zerbi csapata ugyanis megszakította a Manchester United elképesztő, 31 meccses hazai veretlenségi sorozatát. Egy ismerős arc szerezte meg a vezetést az Old Traffordon, az MU-ban 142 meccsen pályára lépő Danny Welbeck talált a kapuba, miután Lallana remekül lépte át a labdát egy jobb oldali beadásnál.

Góllal debütálhatott volna az Old Traffordon a Manchester United nyári csatárigazolása, Höjlund találatát azonban érvénytelenítették, mivel a Rashford passza előtt a labda elhagyta a játékteret.

A második félidőben növelte az előnyét a vendégcsapat, a szünetben a német válogatottban debütáló Pascal Gross szerezte meg a Brighton második gólját. Grossnak ez már a negyedik találata volt a Manchester United otthonában, egyedül Mohamed Szalah és Steven Gerrard jegyzett nála többet vendégjátékosként.

De Zerbinek nemcsak a meccsterve, hanem a cseréi is remekül ültek, a debütáló Ansu Fatival együtt pályára lépő Joao Pedro szerezte meg a harmadik gólt egy remekül felépített támadás után.

A 74. perben a hazaiak is betaláltak, a csereként beálló Hannibal Medzsbrire nem léptek ki a Brighton védői, s a tunéziai középpályás egy remek lövéssel szépített.

Tovább már nem kapaszkodott a United, ráadásul a Brighton a negyediket is megrúghatta volna, a hosszabbításba Fati ziccerben lépett ki, Onana azonban hatalmas bravúrral ért le a bal alsó sarokba tartó lövésre.

TOTTENHAM–SHEFFIELD UNITED 2–1

A forduló meglepetése születhetett volna meg a Tottenham Hotspur Stadionban, mivel a feljutó Sheffield United a 98. percig előnyben futballozott a Spurs otthonában. Az újonc egy nagy bedobást követően szerzett vezetést a 74. percben, a lecsorgó labdára Gustavo Hamer csapott le, a középpályás pedig ballal, a kapufa segítségével betalált.

Hatalmas kő eshetett le Richarlison szívéről a hosszabbításban, mivel a mentális problémákkal küzdő csatár a 98. percben megszerezte a második gólját az idényben, ennek megünneplésére azonban nem volt sok idő, hiszen az extrém hosszú, 12 perces ráadásból több perc is hátra volt. Ezt ki is használta a hazai csapat, a brazil támadó passza után Dejan Kulusevski vette be a kaput, a stadion pedig kis túlzással felrobbant.

A Tottenham jelenleg a második helyet foglalja el a tabellán, míg a Sheffield maradt a 17.

WEST HAM UNITED–MANCHESTER CITY 1–3

Azonnali hatás – így lehetne talán a legjobban leírni James Ward-Prowse-t, aki mióta megérkezett a West Ham Unitedhez, a harmadik PL-meccsén a második gólját szerezte úgy, hogy már három gólpassza is van. Az angol középpályás a 36. percben fejelt Ederson kapujába, csapata pedig az előnyét a nagy City-nyomás ellenére a szünetig meg is tudta tartani.

A második játékrészben Guardiola csapatának az akarata érvényesült, amely már a 46. percben egyenlített, Jeremy Doku az első gólját szerezte a Manchester Cityben. Fél órával később Bernardo Silva is betalált, a hajrában pedig érkezett a már-már menetrendszerű Erling Haaland-gól, a norvég öt meccsen már hétnél jár, és nem úgy tűnik, mintha egy percre is lassítana. A City továbbra is hibátlan, és vezeti a tabellát, míg a West Ham lecsúszott a hatodik pozícióba.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Aston Villa–Crystal Palace 3–1 (Durán 88., Douglas Luiz 90+8. – 11-esből, Bailey 90+10., ill. Édouard 48.)
Fulham–Luton Town 1–0 (Carlos Vinícius 65.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 1–3 (Medzsbri 73., ill. Welbeck 20., Gross 53., Joao Pedro 71.)
Tottenham Hotspur–Sheffield United 2–1 (Richarlison 90+8., Kulusevski 90+10., ill. Hamer 74.)
Kiállítva: McBurnie 90+14. (Sheffield United)
West Ham United–Manchester City 1–3 (Ward-Prowse 36., ill. Doku 46., Bernardo Silva 76., Haaland 86.)

SZOMBAT
Wolverhampton Wanderers–Liverpool FC 1–3 (Hvang 7., ill. Gakpo 55., Robertson 85., H. Bueno 90+1. – öngól)
Newcastle United–Brentford 1–0 (C. Wilson 64. – 11-esből)