PL: Giroud-bomba, Cech nincs a csúcson, de az Arsenal nyert

2015.08.16. 16:21
Giroud látványos gólt szerzett, a Palace egyenlített, ám újra előnyt szerzett az Arsenal – és nyert (Fotó: Twitter)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában az Arsenal 2–1-re nyert a Crystal Palace otthonában.

A 16. percben szerezte meg a vezetést az Arsenal, Mesut Özil beadása után Olivier Giroud látványos mozdulattal lőtt a kapuba (0–1). A francia támadó a Palace elleni harmadik idegenbeli mérkőzésén is betalált.

Hamar jött a hazaiak válasza, a 28. percben Joel Ward góljával egyenlítettek. Nem mondanánk, hogy Petr Cech hibája volt, de nem volt védhetetlen lövés (1–1). Az Arsenal kapuját eddig hatszor találták el ebben a szezonban, ezek közül csupán háromszor hárított a cseh kapus.

A második félidőben azonban ismét megszerezte a vezetést a vendég csapat, Bellerín beadása után Alexis Sánchez fejelt, a labda Damien Delaneyn megpattanva a hálóban kötött ki (1–2).

Egymás után harmadszor győzte le az Arsenal 2–1-re a Crystal Palace-t.