PL: Kane a 96. percben mentett pontot a Tottenhamnek

2015.02.22. 15:19
Harry Kane a 96. percben mentett pontot a Tottenhamnek (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában a West Ham United kétgólos előnyt elherdálva 2–2-t játszott a Tottenham Hotspur otthonában.

West Ham-fölénnyel indult a találkozó, a 22. percben Cheikhou Kouyaté meg is szerezte a vezetést a vendégeknek: Juhász Roland korábbi csapattársa Aaron Cresswell beadása után bólintott közelről a kapuba (0–1).

Diafra Sakho a 62. percben kettőre növelte a vendégek előnyét: a beadásnál a szenegáli támadó egyik társa alighanem lesen volt, de nem ért hozzá a labdához, a hosszú oldalon érkező Sakho pedig kapásból a kapuba vágta a labdát (0–2). A csatár a bajnokságban a kilencedik találatát szerezte.

Harry Kane a 76. percben ugyan gólt szerzett, ám a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot, így maradt a kétgólos West Ham-vezetés. A 81. percben aztán szabályos találat következett: Adrián kapus a beadást követően Danny Rose elé öklözte a labdát, aki egyből visszabombázott, s a kissé kint álló kapuvédő nem tudott hárítani (1–2).

A hátralévő időre visszaállt a West Ham, a Spurs rohamozott, s ennek meglett az eredménye: a 96. percben Alex Song „dózerolta le” hátulról a kapura törő Kane-t – ezért büntetőt kapott a hazai együttes. A tizenegyest maga Kane végezte el, Adrián kiütötte a gyengén helyezett labdát, balszerencséjére azonban a kipattanót Kane rögtön a kapuba vágta (2–2).

A Tottenham legutóbb 2008-ban, az Arsenal ellen állt fel kétgólos hátrányból az utolsó tíz percben.