Győzött a Soton ellen az MU, és már dobogós

2014.12.08. 20:55
Marcos Rojo (MU) igyekszik megállítani Shane Longot (Southampton, balra) (Fotó: Reuters)
Nem akármilyen mérkőzéssel zárult a Premier League 15. fordulója: a Manchester United Robin van Persie duplájával megverte idegenben a Southamptont, és ezzel a három ponttal a manchesteriek a dobogóra ugrottak. Az idényben először jár ilyen magasságokban az MU.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ

Southampton–Manchester United 1–2 (Pelle 31., ill. Van Persie 12., 71.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az biztos, hogy soha többé nem fogunk együtt vacsorázni – foglalta össze viszonyát Louis van Gaal azzal a Ronald Koemannal, akivel az Ajaxnál nem tudott megfelelő sportigazgató-vezetőedző viszonyt kialakítani. Nem nagy ügy – rázta le magáról egykori konfliktusukat a Southampton jelenlegi menedzsere, Koeman, aki azt is elismerte készséggel a mérkőzés előtt, hogy sokkal erősebb csapat övénél a Manchester United.

Ugyanis hiába épített a két holland (Ronald segítője testvére, a Magyarországon is jól ismert Erwin) Luke Shaw, Adam Lallana, Dejan Lovren, Calum Chambers, Rickie Lambert, Pablo Osvaldo, Gastón Ramírez és Szafir Taider nyári távozása után is remek csapatot a Southamptonból, amely előkelőbb helyről, a negyedik pozícióból várhatta az összecsapást, de az ősz végére néhány sérülés megülte a sovány keretet – a másik oldalon azért Van Gaal könnyebben pótolta a Shaw, Ángel di María, Rafael, Daley Blind, Phil Jones vonulatot.

A fentieknek megfelelően az MU szerzett vezetést, de kellett ehhez Robin van Persie higgadt megoldása mellett José Fonte borzalmas hazaadása is. 0–1! Nem sokra rá lesérült Chris Smalling, akit a frissiben felépült Jonny Evans váltott – nem tudni, ez zavarta-e meg az MU-t, de a hazaiak átvették az irányítást, az egykori Van Gaal-felfedezett Graziano Pelle meg a 31. percben megszakította 592 minutumnál tartó gólcsendjét. 1–1!

Nem ment továbbra sem a Unitednek, a félidő hajrájában Van Gaal pedig ismét cserélt, a bizonytalankodó védő, Paddy McNair helyére Ander Herrerát küldte – a középső védelmi hármast innentől kezdve Evans, Michael Carrick és Marcos Rojo alkotta.

Az első félidőben az MU játékosai háromszor értek csupán labdába az ellen 16-osán belül, amely azért sokat elmond Van Galla választottjainak teljesítményéről.

LÉPEGETNEK

Rooney 38. asszisztjával már ötödik a PL örök gólpasszlistáján az idegenbeli fellépéseket tekintve Ryan Giggs (78), Andy Cole (45), Steven Gerrard (41) és Frank Lampard (41) után, Van Persie meg a 10., aki 140 gól fölé jut a PL-ben.

Jobban is kezdtek a pihenő után a „szentek", de a Juan Matát egy testcsellel nagyon megetető Josida Maja elől az utolsó pillanatban mentett Evans, majd Shane Long kihagyta második ordító ziccerét is a mérkőzésen (az ötös jobb sarka elől sem fejjel, sem jobb lábbal nem volt képes a kapuba találni). Menet közben kiderült, hogy a „vörös ördögök" nem egyáltalán nem fognak parádézni ezen a hétfői estén, a hazaiak őrült tempót diktálva csírájában elfojtottak minden vendégtámadást – Dusan Tadicsról pedig kiderült, hogy képes világklasszisként irányítani, ha úgy hozza kedve.

No és arra is fény derült, hogy zseniknek nem kell helyzet a gólszerzéshez, ugyanis Wayne Rooney szabadrúgását Robin van Persie lehetetlen szögből, lehetetlen finomsággal juttatta a kapuba – és ismét felbőrözte Fraser Forster. 1–2!

A hajrában némi meglepetésre már nem tudott újítani a Southampton, az MU pedig Van Persie három kapura (két kapu felületére) tartó lövésével is megszerezte a három pontot – és idénybeli második idegenbeli győzelmét, amellyel dobogóra ugrott a (zsinórban ötödször diadalmaskodó) csapat.

Nem járt még ilyen magasságokban Van Gaal alatt a United!

1. Chelsea 15 11 3 1 34–13 +21 36
2. Manchester City 15 10 3 2 32–14 +18 33
3. Manchester United 15 8 4 3 26–17 +9 28
4. West Ham 15 8 3 4 26–18 +8 27
5. Southampton 15 8 2 5 25–12 +13 26
6. Arsenal 15 6 5 4 24–18 +6 23
7. Newcastle 15 6 5 4 17–18 –1 23
8. Swansea 15 6 4 5 20–17 +3 22