PL: Chelsea-győzelem és Lampard-csúcs a Villa Parkban

2013.05.11. 15:42
Az immár gólcsúcstartó Frank Lampard duplájával fordított a Chelsea (Fotó: Reuters)
A Premier League 37. fordulójának egyetlen mai mérkőzésén a Chelsea 2–1-re nyert az Aston Villa otthonában, ezzel megerősítette harmadik helyét a tabellán. A londoniak mindkét találatát a klub élő legendája, Frank Lampard szerezte, aki 203 góljával élre vágott a „kékek" gólörökrangsorában.

Ahhoz képest, hogy a Chelsea a harmadik helyre hajt, az Aston Villa pedig simán ki is eshet még, nem a várakozásoknak megfelelően alakult az első félidő forgatókönyve a birminghami Villa Parkban.

A 15. percben egy kapuskirúgás utáni gyors passzváltást követően Christian Benteke elviharzott a bal oldalon, s ballal a jobb alsóba küldte a labdát. Szép egyéni teljesítmény volt. Nem mellesleg: a bajnokságban ez volt a 19. találata a belga válogatott gólzsáknak. 1–0

A félidő derekán Demba Ba ziccerénél remekül lépett ki kapujából Brad Guzan, kevés helyet és időt hagyva a mintegy hat méterről veszélyeztető szenegáli támadónak. Az amerikai kapus Frank Lampard távoli szabadrúgásánál (vagy inkább -ágyúzásánál) is a helyén volt, kapufára tolva a gólba tartó labdát.

A félidő zárásaként a játékvezető leküldte a pályáról a másodszor is sárga lapot érően szabálytalankodó Ramirest.

Az 58. percben „egyenlített” a Villa: Benteke is megkapta a második sárga lapját, így a hazai együttes is tíz főre fogyatkozott. Gyorsan kihasználta ezt a Chelsea, amely három perc múlva Lampard ballábas bombagóljával 1–1-re alakította az állást.

A 72. percben lehetett volna 2–1 is a londoniak javára, ám a birminghamiek kétszer(!) is mentettek a gólvonalról cirka másfél másodpercen belül (másodszor nagy valószínűséggel bent volt a labda, derült ki a számos televíziós lassításból). John Terry megsérült, le kellett cserélni. Utóbb Eden Hazard sem tudta egészségesen befejezni a találkozót, ami nem túl szerencsés a londoni csapat számára az Európa-liga-finálé előtt.

Ami nem sikerült a hajrá nyitányán, összejött két perccel a rendes játékidő letelte előtt, Lampard ezúttal közelről továbbított a Villa kapujába (1–2). A gólpasszt Hazard szolgáltatta (még fitten). A középpályás a 203. gólját szerezte a Chelsea színeiben, amivel megelőzte az összesen 202 találatig jutó eddigi éllovas Bobby Tamblinget (1959–1970) a klub vonatkozó örökrangsorában.

Lampard egyébként a „kékek” szereplési öröklajstromában is előkelő helyen áll: Ron Harris (795) és Peter Bonetti (729) mögött a harmadik helyet foglalja el 606 fellépéssel.