Gera Zoltánék ellen nyert a Chelsea, a Portsmouth ellen az „Arsenal B”

2009.05.02. 18:21
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában hazai pályán aratott 3–1-es győzelmet a Chelsea a Gera Zoltánnal felálló Fulham ellen. A Bajnokok Ligájára tartalékoló Arsenal a Portsmouth otthonából 3–0-s győzelemmel hozta el a három pontot.
A Chelsea hozta a kötelezőt
Fotó: Reuters

A Chelsea–Fulham összecsapás a negyedik percben döntetlenre állt. Az állás azonban nem 0–0, hanem 1–1 volt ekkor. Nicolas Anelka ugyanis még az első percben megszerezte a vezetést a „kékeknek”, amire a 4. percben Erik Nevland egy hosszú sarkos lövéssel válaszolt. És nem álltak le…

Remek Anelka, Didier Drogba, Florent Malouda összjáték végén utóbbi közelről vette be Mark Schwarzer kapuját a 10. percben. A korai találatok után azonban hosszú gólcsend következett.

A második félidő elején aztán ismét a Chelsea lőtt gólt, gyakorlatilag eldöntve ezzel a találkozó sorsát. Az újabb találatot Anelka és Drogba összjátéka hozta meg. Az elefántcsontparti játékos remekül futott lyukra, majd a franciától kapott labdát higgadtan helyezte a vendégek kapujába.

Az eredmény a folytatásban már nem változott. A Fulhamben a magyar válogatott Gera Zoltán végigjátszotta a találkozót.

Az Arsenal is simán hozta a kötelezőt: Arsene Wenger együttese a Portsmouth otthonából hozta el viszonylag simán a három pontot. A győzelemmel az is biztossá vált, hogy a londoniak az első négy, BL-indulást érő hely valamelyikén (igaz, elsők már nem lehetnek…) végeznek.

Mannone, Bischoff, Coquelin, Emmanuel-Thomas, Merida, Randall, Frimpong. Ők ültek az Arsenal kispadján a mérkőzés kezdetekor, a névsorból pedig ki lehet következtetni, hogy Wenger a hétközi, Manchester United elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre tartalékolta több játékosát is, így egy – a BL-re nem nevezhető Andrej Arsavinnal kiegészülő – amolyan Arsenal B nyert a Portsmouth ellen.

A találkozón a sokak által bírált Nicklas Bendtner két gólt is szerzett (igaz, a másodikat tizenegyesből), mellette Carlos Vela volt eredményes.

PREMIER LEAGUE

35. FORDULÓ
Chelsea–Fulham 3–1 (Anelka 1., Malouda 10., Drogba 53., ill. Nevland 4.)
Manchester City–Blackburn Rovers 3–1 (Caicedo 27., Robinho 34., Elano 45. – tizenegyesből, ill. Andrews 66.)
Portsmouth–Arsenal 0–3 (Bendtner 13., 41., – a másodikat tizenegyesből, Vela 56.)
Stoke City–West Ham United 0–1 (Tristan 33.)
Tottenham–West Bromwich Albion 1–0 (Jenas 43.)
Wigan Athletic–Bolton 0–0