Saját magát verte meg a Fulham, Gera Zoltán visszatért sérüléséből

2009.01.18. 16:49
Városi rangadót rendeztek az Upton Parkban a West Ham United és a Fulham között a Premier League 22. fordulójában, még ha ezt a két csapat tabellán elfoglalt jelenlegi pozíciója nem is indokolta. Az első félidőben még egyenlített a Fulham, a vége viszont 3–1-s West Ham-győzelem lett. Sikerükkel a „kalapácsosok” öt mérkőzésesre nyújtották győzelmi szériájukat.
Di Michele kitűnően pótolta Bellamyt
Reuters
Reuters

A meccs előzményeihez tartozik még, hogy Gianfranco Zola a keretbe sem nevezte Craig Bellamyt, elmondása szerint azért, mert nem tréningezett szombaton. Amint arról korábban beszámoltunk, Bellamy kérte a londoni klub vezetőit, hogy engedjék máshova igazolni a télen. A Tottenham és a Manchester City is bejelentkezett érte, döntés egyelőre még nem született az ügyében. Zola új, kedvezőbb feltételű szerződést is kínált neki, ezt viszont Bellamy nem fogadta el.

Gera Zoltán, felépülve korábbi sérüléséből, a kispadon kezdte a mérkőzést.

Bellamy helyén David Di Michele kapott lehetőséget, ez pedig kitűnő húzásnak bizonyult. Az olasz támadó ugyanis a 7. percben megszerezte csapatának a vezetést. John Pantsil vétett el egy átadást, amire lecsapott Di Michele, és Mark Schwarzer mellett a hálóba gurított.

A West Ham vezetése ellenére a játék kiegyenlített képet mutatott. Paul Konchesky a félidő felénél gondolt egyet, és 28 méterről elemi erejű gólt ragasztott a jobb felsőbe, ezzel egyenlített a Fulham.

A félidő hátralevő részében is igazi rangadót láthatott a közönség, több gól azonban már nem esett.

A második játékrészben a Fulham tovább folytatta a hibasorozatot: először az 59. percben szerencsétlenkedtek hátul a védők, aminek eredményeként már csak szabálytalanul tudta szerelni Konchesky Carlton Cole-t. A megítélt büntetőt Noble értékesítette. Negyedórával később ismét eladott egy labdát a középpályán a Fulham, Cole pedig köszönte a lehetőséget, és megszerezte csapata harmadik találatát.

Ekkor már a pályán volt Gera Zoltán is, aki sérüléséből visszatérve jó negyedórát kapott Roy Hodgsontól, segíteni azonban már ő sem tudott. Ennyi hibábal kétségtelenül nehéz meccset nyerni…

PREMIER LEAGUE

22. FORDULÓ
West Ham–Fulham 3–1 (Di Michele 7., Noble 59. – tizenegyesből, Cole 75. ill. Konchesky 21.)