A sírból hozta vissza az Arsenal ellen az egyik pontot az Aston Villa

2008.12.26. 20:21
Kitűnő találkozót hozott a „Boxing Day” utolsó élvonalbeli meccse Angliában: az első félidőben szerencsés, a másodikban pedig jól is játszó Arsenal már 2–0-ra vezetett az Aston Villa ellen, de a házigazdák Gareth Barry tizenegyesével és Zat Knight 92. percben szerzett góljával megérdemelten mentettek pontot.
Parázs meccsen döntetlenezett a Villa és az Arsenal a karácsonyi forduló utolsó meccsén
Fotó: Reuters

Telt ház várta a Villa Parkban, hogy a bordó-kék birminghami csapat véget vessen az Arsenal nyolc éve tartó karácsonyi veretlenségének, de ez nem jött össze. Mégsem lehettek teljesen csalódottak a hazai drukkerek, mert óriási hajrával, 0–2-ről mentett pontot Martin O’Neill csapata – igaz, az első félidő alapján három is lehetett volna belőle.

Az Aston Villa sokkal jobban kezdett, és a 8. percben kis híján meg is szerezte a vezetést első szöglete után: Barry beadására Sidwell emelkedett az elbámuló vendégvédők között, és a kapufára fejelt. Két perccel később Davies hibázott el egy helyzetet, majd a 16. percben Luke Young bombázott kapura iszonyatos erővel, de a megpattanó lövés Almunia segítségével a léc fölött kötött ki.

A következő helyzetet Agbonlahor hibázta el (a kipattanót meg Sidwell), majd a 34. percben jött a második kapufa is. Ashley Young csodás keresztlabdával indította a mélységből érkező Milnert, aki becsúszva kapura lőtt, de a próbálkozást kapufára piszkálta Almunia, majd a labda visszapattant hozzá…

Ha ekkor azt hitte a hazai tábor, hogy ennél balszerencsésebbek már nem lehetnek, két esemény is bizonyította az ellenkezőjét… Előbb Davies emelése jött ki a lécről (hazai kapufa–hazai csapat 3–0), majd az Arsenal az első kapura lövéséből megszerezte a vezetést a Reo-Cokertől labdát szerző Denílson révén (0–1).

A félidő végén már alighanem a székét rugdosta dühében az összes Villa-drukker: Reo-Coker beadásánál nagyon rosszul jött ki Almunia, de Agbonlahor fejesét csodálatos mozdulattal ollózta ki a gólvonalról Bakary Sagna – nem kockáztatunk sokat, ha azt mondjuk: az év egyik legnagyobb mentése volt.

Az első félidőben mázlista londoni csapat aztán fordulás után a klasszisát is megmutatta: káprázatos és villámgyors egyérintős akciót vezettek az „ágyúsok” a 48. percben, melynek végén a pályán végigsprintelő Abou Diaby higgadtan a kapuba lőtt Brad Friedel fölött (0–2).

Az 54. percben Robin van Persie lőtt kapura a kiszolgáltatott Friedel mellett, de ő sem bírt a szenzációs formában „játszó” kapufával, igaz, ennek a meccsen először nem a házigazdák voltak a kárvallottjai.

A Villa harci kedve és lelkesedése is lelohadt kicsit, a „vérszagot” megérző vendégek pedig újabb helyzeteket alakítottak ki. A 62. percben éledt fel a birminghami gárda, és miután elhibázott két lehetőséget, büntetőhöz jutott: a kiugró Agbonlahort buktatta Gallas.

Barry erőből bevágta a tizenegyest (1–2), a házigazdák előtt pedig felcsillant az esély a pontszerzésre. Sagna bemutatott még három nagy mentést (óriásit játszott a hátvéd), az „ágyúsok” meg a 81. percben megúsztak egy óriási szöglet utáni kavarodást.

A 92. percben aztán jött a slusszpoén: Barry Zat Knight elé kotorta a labdát, a hátvéd pedig óriási erővel Almunia hálójába lőtt (2–2) – az Aston Villa megérdemelten mentett pontot, bár ez a dühtől szinte felrobbanó Arsene Wengert egyáltalán nem vigasztalta…

Az első félidőben egy kis szerencsével eldönthette volna már a mérkőzést a Villa, ugyanerre megvolt a lehetősége 2–0-s vezetés után az Arsenalnak – a döntetlen alighanem igazságos.

PREMIER LEAGUE

19. FORDULÓ
Aston Villa–Arsenal 2–2 (0–1)
Villa Park, v.: Mason
Aston Villa: Friedel – Reo-Coker, Davies, Knight, L. Young – Sidwell – Milner, Sz.. Petrov, Barry, A. Young – Agbonlahor.
Menedzser: Martin O’Neill
Arsenal: Almunia – Sagna, Touré, Gallas, Silvestre – A. Song (Ramsey, 44.) – Eboué, Denílson, Diaby, Nasri (Clichy, 82.) – van Persie
Menedzser: Arsene Wenger
Gólszerző: Barry (64. – 11-esből), Knight (92.) ill. Denílson (40.), Diaby (48.)
Sárga lap: Agbonlahor (72.), Reo-Coker (77.), Sz. Petrov (82.), Barry (93.) ill. A. Song (24.), Diaby (48.), van Persie (77.)