Adebayor mesterhármasával idegenben 6–2-re győzött az Arsenal

2008.04.28. 23:09
Az angol bajnokság 36. fordulójának utolsó, hétfő esti meccsén a tabellán harmadik Arsenal az utolsó, már biztos kieső Derby Countyhoz látogatott. A találkozón nyolc gól született, amelyből Emmanuel Adebayor egymaga hármat szerzett.
Adebayort (középen) első gólja után ünneplik társai
Fotó: Action Images

Az első negyedórát nagyon bátran, támadószellemben kezdték a hazaiak, többször is eljutottak az Arsenal tizenhatosának előterébe, bár számottevő helyzetet nem tudtak kialakítani.

A londoniak nagyon kényelmesen kezdték a meccset, a 28. percben mégis ők jutottak vezetéshez. A dán Nicklas Bendtner Darren Moore-tól kapott egy ajándéklabdát, majd Robin van Persie-vel kényszerítőzött, ami után közelről a hálóba passzolt.

Az Arsenal vezetése után nem omlottak össze a hazaiak, sőt egy bal oldali szabadrúgást követően a Derby védője, James McEveley egyenlített.

Az első félidő ennek ellenére vendégelőnnyel zárult. Van Persie a 40. percben mellel maga elé tette Kolo Touré átadását, majd egy pattanás után, 10 méterről a kapuba bombázott.

A második játékrészben már nyoma sem volt annak a bátor hazai támadójátéknak, amit az első félidőben produkált. A szünetben Emmanuel Adebayor lépett pályára Van Persie helyére, ha pedig már ott volt, akkor az 59. percben Theo Walcott passzát gólra is váltotta.

Ezt követően 20 percen keresztül nem esett újabb gól, a hajrában viszont ismét rákapcsoltak a csapatok.

A csereként beállt Robert Earnshaw két és fél év után talált be ismét Premier League-meccsen, de gólja nem maradt válasz nélkül, ugyanis a 78. percben a mezőny egyik legjobbja, Walcott 12 méterről jobb lábbal a kapu jobb oldalába lőtt, a hazaiak kapusa Roy Carroll mozdulni sem tudott.

A kegyelemdöfést Adebayor góljai jelentették: a togói a 83. és a 91. percben is közvetlen közelről mattolta Carrollt. Adebayor egy félidő alatt három gólt szerzett, és ezzel már 24 gólnál jár a bajnokságban.

Az Arsenal 6–2-re győzött, továbbra is a harmadik helyen áll a Premier League-ben, és elvileg még a bajnoki címet is megszerezheti, bár erre nincs sok esélye.

PREMIER LEAGUE

36. FORDULÓ
Derby County–Arsenal 2–6 (McEveley 31., Earnshaw 77. ill. Bendtner 25., Van Persie 39., Adebayor 59., 81., 90+1., Walcott 78.)