Nicklas Bendtner kései gólja az élen tartotta az Arsenalt

2008.03.01. 18:26
A Premier League 28. fordulója után nem változott a sorrend a tabella élén. Az Arsenal Philippe Senderos öngóljával sokáig vesztésre állt az Aston Villa ellen, de Nicklas Bendtner a 93. percben egyenlített. A pontmentés azt jelenti, a fővárosiak továbbra is veretlenek hazai pályán ebben a szezonban. Az üldöző Manchester United a Fulhamet verte 3-0-ra, a Chelsea pedig 4-0-ra győzte le a városi rivális West Hamet.
Bendtner (háttérben) gólja sokat érhet majd a végelszámolásnál
Reuters
Reuters

A Manchester United már a keddi, Lyon elleni Bajnokok Ligája mérkőzésére tartalékolt, ugyanis a kezdőcsapatban sem Cristiano Ronaldo, sem Wayne Rooney nem kapott lehetőséget.

A mérkőzés jó iramban kezdődött, mindkét csapat megküzdött minden egyes labdáért, és lehetőségek is adódtak a kapuk előtt: Tévez lövése jelentett veszélyt a vendégek oldalán, míg Danny Murphy löketét Van der Sarnak kellett kitolnia nagy bravúrral a jobb sarokból.

A félidő közepén Nani vette célba Niemi kapuját, és csak centikkel süvített el a labda a jobb kapufa mellett.

Az első negyedóra végén Owen Hargreaves csavart védhetetlenül a hazaiak kapujába egy 19 méteres szabadrúgást. Az angol válogatott középpályásnak ez volt az első találata a „vörös ördögök” színeiben.

A manchesteriek a félidő utolsó percében megduplázták előnyüket, Pak Dzsi-Szung vette be fejjel a londoniak hálóját.

A 72. percben Simon Davies öngólja végleg megpecsételte a fővárosiak sorsát. Ezen a napon nemhogy háromszor, de egyszer sem tudott betalálni a hazai csapat.

Az Arsenal vezetőedzője, Arsene Wenger több meghatározó emberére sem számíthatott az Aston Villa elleni találkozón.

Mint emlékezetes, a legutóbbi fordulóban Eduardo szenvedett kettős lábtörést a Birmingham City ellen Martin Taylor brutális belépőjének következtében, míg kisebb sérülés miatt Rosicky és Touré sem volt bevethető állapotban.

A találkozó elején az Arsenal kapujához szögezte az Aston Villát, ám az első negyedórát kihúzták a birminghamiek kapott gól nélkül.

A hazaiak számára a 27. percben jött a hidegzuhany, ugyanis Philippe Senderosról a saját kapujába pattant a labda.

A fordulás után is lendületben maradtak az „ágyúsok”, ám az egyenlítő gól csak nem jött össze a piros-fehéreknek, egészen az utolsó pillanatokig: Nicklas Bendtner tartotta otthon legalább az egyik pontot.

A Chelsea már bő húsz perc alatt eldöntötte a három pont sorsát a West Ham United otthonában: Frank Lampard, Michael Ballack és Joe Cole volt sorrendben a három gólszerző.

A második játékrészben még Ashley Cole is beköszönt, ám a találkozó végkimenetele szempontjából már nem osztott, nem szorzott a találat.

A Birmingham 4-1-re legázolta a Tottenhamet, a londoniaknak csak a szépítésre futotta a City ellen.

A Blackburn és a Reading idegenben nyert 1-0-ra, míg a Derby gólnélküli döntetlenre végzett a Sunderlanddel.

PREMIER LEAGUE

28. FORDULÓ
Arsenal-Aston Villa 1-1 (Bendtner 93., ill. Senderos 27. – öngól)
Birmingham City-Tottenham Hotspur 4-1 (Forssell 7., 59., 81., S. Larsson 55., ill. Jenas 90.)
Derby County-Sunderland 0-0
Fulham-Manchester United 0-3 (Hargreaves 15., Pak 45., Davies 72. – öngól)
Middlesbrough-Reading 0-1 (Harper 90.)
Newcastle United-Blackburn 0-1 (Derbyshire 90.)
West Ham United-Chelsea 0-4 (Lampard 17. – tizenegyesből, J. Cole 20., Ballack 22., A. Cole 64.)