Halmosi Péter duplája győzelmet jelentett a Plymouth Argyle-nak

2008.02.23. 18:53
Halmosi Péter nagy napja volt a szombat: két gólt szerzett a Plymouth Argykle színeiben, amely a magyar légiós duplájával nyerte meg 3-1-re a Burnley elleni mérkőzését az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 34. fordulójában. A West Bromwich Albion 2-1-re kikapott hazai pályán a Hull Citytől, Gera Zoltán végig a pályán volt.
Halmosi Péter már nyolc gólnál jár ebben a szezonban a Plymouthban
Action Images

Halmosi Pétert ünneplik a Plymouthnál, a magyar válogatott légiós két gólja győzelmet ért az Argyle-nak.

Halmosi hosszú hetek óta remekül játszik a „zarándokoknál”, és immáron nyolc gólnál jár ebben az idényben (bajnokin hétszer, FA-kupa-meccsen egyszer talált be).

Először 1-1-nél, a 35. percben talált be a vendég Burnley hálójába, megszerezvén ezzel újra a vezetést a Plymouthnak, majd a 76. percben ismét ő volt eredményes, és ezzel biztossá tette a hazaiak győzelmét.

Halmosihoz hasonlóan Tímár Krisztián is a kezdő sípszótól egészen a mérkőzés lefújásáig ott volt a pályán.

Ami a többi magyart illeti, Gera Zoltánnal a „fedélzeten”, 22 716 néző előtt 2-1-es vereséget szenvedett a West Bromwich Albion a Hull Citytől. Ez volt a fejutásra ácsingozó birminghami együttes tizedik veresége ebben a szezonban.

Vaskó Tamás a 84. percben lépett pályára a Colchester–Bristol összecsapáson a vendégeknél (1-2). A Bristol második a tabellán.

Laczkó Zsolt a Leicester kezdőcsapatában kapott helyett, de a szünetben lecserélték. A hazai csapat, a Coventry City 2-0-ra nyerte a találkozót.

Ferenczi István, az FA-kupából a Liverpool kiverő Barnsleyben végigjátszotta a Norwich elleni, idegenbeli mérkőzést, de sok babér nem termett a vendégeknek, akik 1-0-ra kikaptak.

Buzsáky Ákos együttese, a Queen’s Park Rangers 1-1-es döntetlent ért el a Ferencváros „testvérklubja”, a Sheffield United ellen.

Buzsáky nem játszott, ugyanis erre a találkozóra eltiltották.

Fülöp Márton új csapatában, a listavezető Stoke Cityben végigülte az Ipswich Town elleni meccset a kispadon. A Stoke 1-0-ra győzött.

LABDARÚGÁS, ANGOL MÁSODIK LIGA (CHAMPIONSHIP)