A Manchester esélyt sem adott az Arsenalnak a továbbjutásra

2008.02.16. 20:28
Az FA-kupa 5. fordulójában kiütéses győzelmet aratott a Manchester United az Arsenal ellen. Darren Fletcher duplázott, míg Rooney és Nani egy-egy alkalommal talált be Jens Lehmann kapujába. A különbség nagyobb is lehetett volna, rendkívül ingatagon állt a lábán a londoni hátvédsor. A Liverpool után tehát újabb nagyágyű esett ki a kupából, míg a Chelsea és a United tovább menetel.
Fletchert (vörös mezben) nem tudták tartani az Arsenal védői
Reuters
Reuters

A Manchester már a mérkőzés elején kapujához szögezte az Arsenalt, és szerették volna mindenképpen dűlőre vinni a továbbjutást még az első játékrészben.

Az „ágyúsok” falát először az első negyedóra végén tudták feltörni a hazaiak, ekkor Wayne Rooney fejelt közvetlen közelről Jens Lehmann kapujába.

A második találat négy perccel később érkezett, és megint fejjel vették be a német kapus hálóját: Darren Fletcher bújt ki William Gallas mellől, és bólintott a jobb sarokba.

Lendületben maradt a Manchester, ki akarták végezni a londoniakat még az első félidőben.

A 38. percben Luis Nani is beköszönt, a 16-os bal oldaláról lőtte ki az „ágyúsok” kapujának hosszú oldalát a portugál támadó középpályás.

A szünetre háromgólos előnnyel vonulhattak a felek, és nehezen volt elképzelhető, hogy gyökeres változás álljon be a játék képében.

A második játékrészben ott folytatták a „vörös ördögök”, ahol az elsőben abbahagyták: Rooney szabadrúgásból veszélyeztetett, majd megfogyatkoztak a fővárosiak.

Emmanuel Ebouénál szakadt el a cérna, és tarolta le Patrice Evrát, jogosan villant a piros lap.

A kegyelemdöfést Fletcher vitte be a 74. percben, és ezzel teljesen padlóra küldte a szezonban eddig remekül álló Arsenal-védelmet.

Az „ágyúsok” másodszor kaptak ki négy góllal az idényben, nemrég a Tottenham lépett túl rajtuk 6-2-es összesítetéssel a Ligakupa-elődöntőjében.

FA-KUPA

5. FORDULÓ
Manchester United-Arsenal 4-0 (Fletcher 20., 74., Rooney 16., Nani 38.)
KORÁBBI EREDMÉNYEk
Bristol Rovers-Southampton 1-0 (Lambert 84.)
Coventry City-West Bromwich 0-5 (Brunt 12., Bednar 59., 69. – utóbbi tizenegyesből, Miller 76., Gera 78.)
Liverpool-Barnsley 1-2 (Kuyt 31., ill. Foster 57., Howard 90.)
Chelsea-Huddersfield 3-1 (Lampard 18., 60., Kalou 70., ill. Collins 45.)
Cardiff-Wolverhampton 2-0 (Whittingham 2., Hasselbaink 11.)