A harmadosztályú Luton megérdemelt döntetlenje a Liverpool ellen

2008.01.06. 19:12
Nem bírt a Luton Town csapatával a Liverpool az angol FA-kupa 3. fordulójában. Peter Crouch 74. percben szerzett találatával ugyan a Pool szerezte meg a vezetést, ám John Arne Riise szerencsétlen öngóljával mégis kiharcolta az 1-1-es döntetlent, s ezzel együtt az újrajátszás lehetőségét a harmadosztályú együttes.
David Edwards és Peter Crouch (pirosban) is megharcolt a labdáért
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
Meglepetésre a Luton elött adódott az első komoly gólszerzési lehetőség a Liverpool elleni Fa-kupa mérkőzésen. Az 5. percben David Edwards vezethette egyedül a labdát a kapuban ezúttal lehetőséget kapó Charles Itandje-ra, a hálóőr azonban jól zárta a szöget és hárította a közeli kísérletet.

Négy perccel későb már a másik oldalon volt gólveszély. Peter Crouch készítette le a labdát, Dirk Kuyt pedig futtából a hazai kapu fölé lőtt.

Bátran játszott az alsóbb osztályú hazai együttes, a Pool nem tudott mit kezdeni szervezetten futballozó ellenfelével.

A 34. percben Crouch még egy erőtlen löketet elengedett húszról (a hazai kapus Dean Brill hárított), a szünetre mégis igazságos döntetlennel vonulhattak a csapatok.

A második félidőben Brill hatalmas bravúrral akadályozta meg a vezetés megszerzésében a Poolt, amikor John Arne Riise védőn megpattanó lövését hárította reflexmozdulattal.

Úgy tűnt a találkozón nem találnak be a csapatok, ám Crouch a 74. percben megtörte a gólcsendet. A hórihorgas csatár közeli lövése elérhető közelségbe hozta a vendégek továbbjutását.

Riise is betalált a 77. minutumban, ám ennek Liverpoolban maximum az Everton szurkolói örültek. Egy bal oldali beadást követően a norvég balhátvéd próbálta kihúzni a labdát, ám balszerencséjére előbb a kezére, majd onnan a kapuba pattant a "rakoncátlankodó" játékszer.

Újabb gól nem esett, Liverpoolban ismét megmérkőznek egymással a csapatok.

ANGLIA, FA-KUPA

• 3. FORDULÓ
  • Luton Town-Liverpool 1-1 (Riise 77.-öngól ill. Crouch 74.)
  • MÁR KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
  • Burnley-Arsenal 0-2 (Eduardo 9., Bendtner 75.)
  • Derby County-Sheffield Wednesday 2-2 (Miller 38., Barnes 45. ill. Beevers 9., Tudgay 23.)
  • Fulham-Bristol Rovers 2-2 (Healey 40., Murphy 73. ill. Coles 3., Hinton 65.)