A Liverpool is elvesztette veretlenségét a Premier League-ben

2007.12.08. 20:28
Meglepetés született a Reading-Liverpool összecsapáson a Premier League 16. fordulójában. A hazai együttes előbb a vezetést szerezte meg, majd Steven Gerrard egyenlítő találata után a második játékrészben kétszer is bevette Jose Reina kapuját, és végül 3-1-re legyőzte a Poolt. A vendéglátók jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetik a diadalt, a „vörösök” többször is döntő helyzetben rontottak.
Szimbolikus kép a mérkőzésről: Ibrahima Sonko (balra) sanyargatja Peter Crouchot. A Reading ezúttal fölé kerekedett nagynevű ellenfelének
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
A dobogóért küzdő Liverpool látogatott a forduló előtt 13. helyen álló Reading otthonába, a papírforma tehát sima vendéggyőzelmet ígért.

Nem úgy alakult azonban a találkozó első fél órája, ahogyan azt várni lehetett. Nem ijedt meg a kék-fehér gárda nagynevű ellenfelétől, a 16. percben pedig hatalmas gólszerzési lehetőséghez jutottak a hazaiak, és éltek is vele.

Jamie Carragher vágta fel Gunnarssont, ám ahogy kiderült a televíziós felvételekből, a 16-oson kívül történt a szabálytalanság. A játékvezető ennek ellenére a tizenegyespontra mutatott. Stephen Huntot mindez nem zavarta, magabiztosan helyezte a labdát a jobb alsó sarokba a balra vetődő Reina kapus mellett.

A vezető gól után lendületben maradt a hazai együttes, Convey veszélyes távoli lövése kevéssel suhant el a felső kapufa fölött.

A Liverpoolnak közel fél órába telt, hogy némileg átvegye az irányítást, és a 28. percben sikerült is egyenlítenie. Torres passzát a kilépő Gerrard gurította Hahnemann kapujába, az amerikai hálóőrnek esélye sem volt a védésre.

A második félidőben többnyire a Reading térfelén pattogott a labda, és helyzetekben is megnyilvánult a liverpooli fölény. Riise 25 méteres szabadrúgását csak nagy bravúrral tudta hárítani az amerikai portás.

A vendég nyomás ellenére újból a hazaiak szerezték meg a vezetést. Shorey jobb oldalról elvégzett szabadrúgásába Kevin Doyle ért bele a feje búbjával.

A ’Pool nem tudott válaszolni a találatra, ehelyett a Reading növelte előnyét. James Harper lépett ki a „vörösök” védőinek gyűrűjében, és a hálóőrt is elfektetve gurított az üres kapuba.

A hátralévő 25 percben hiába tettek meg mindent a liverpooliak a pontmentés érdekében, ám sehogy sem sikerült bevenniük a kék-fehérek kapuját.

A „vörösöknek” ez volt az első vereségük ebben a Premier League idényben. Emellett nyolcszor gyűjtötték be a három pontot Mersey-partiak, és hatszor érték be döntetlennel az ezt megelőző 14 találkozójukon.

PREMIER LEAGUE, 16. FORDULÓ

• Reading-Liverpool 3-1 (Hunt 17. – tizenegyesből, Doyle 60., Harper 67., ill. Gerrard 28.)