A Liverpool Fernando Torres és Gerrard góljával verte a Fulhamet

2007.11.10. 20:37
A hatodik győzelmét aratta a 2007–2008-as szezonban bajnoki mérkőzésen a Liverpool, miután az Anfielden 2-0-ra nyert a Fulham ellen az angol labdarúgó-élvonal 13. fordulójában. A Pool ezzel pontszámban utolérte a Chelsea-t, sőt jobb gólkülönbségének köszönhetően meg is előzte, így feljött a negyedik helyre. A Chelsea vasárnap játszik.
Fernando Torres ötödik bajnoki gólját szerezte a Liverpool színeiben
Reuters
Reuters

A Liverpool nyolcvan percen keresztül folyamatosan „ágyúzta” a Fulham kapuját, de Antti Nieminek – na meg a kapu tartozékainak, így a felső lécnek is – köszönhetően a londoni együttes addig állta a „vörösök” rohamait.

A 81. percben aztán Jose Reina kapus hatalmas kirúgásával az Andrij Voronin helyére beállt Fernando Torres tört be a büntetőterületre, majd Aaron Hughes lábai között ballal a rövid sarokba gurította a labdát (1-0).

Később kiderült, hogy ezzel átszakadt a gát, mert bár Niemi nem sokkal később vetődve védte Torres újabb löketét (ezt sokkal élesebb szögből szúrta rá a spanyol csatár, mint a gólnál), a 85. percben tehetetlen volt.

Ekkor Steven Gerrard 11-esből volt eredményes, miután Ryan Babel kiugratása után Carlos Bocanegra hátulról felrúgta Peter Crouchot.

A lassításból kiderült, hogy az amerikai játékos még a 16-os vonala előtt rúgta feöl a langaléta liverpoolit, Steve Tanner játékvezető azonban már bent látta az esetet.

A Reina, Arbeloa, Fabio Aurelio, Carragher, Hyypiä, Benayoun, Gerrard, Mascherano (Lucas (81.), Riise (Babel, 62.), Crouch, Voronin
(Torres, 70.) összeállításban szereplő Liverpool teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

A statisztikákból kiderül, hogy a Mersey-partiak összesen 13-szor találták el a kaput, míg a Fulhaam játékosai mindössze háromszor.

Rafael Benitez vezetőedző együttesére jó idők járnak, hiszen azok után, hogy a hétközi fordulóban minden idők legnagyobb különbségű győzelmét aratták a Bajnokok Ligájában (8-0), most újabb akadályt vettek sikerrel.

ANGOL ELSŐ OSSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIERSHIP)

13. FORDULÓ:
  • Liverpool–Fulham 2-0 (Torres 81., Gerrard 85. – 11-esből)
KORÁBBAN:
  • Sunderland–Newcastle United 1-1 (Higginbotham 52., ill. Milner 65.)
  • Derby County–West Ham United 0-5 (Bowyer 42., 59., Etherington 51., Lewis 51. – öngól, Solano 69.)