A Pool és az Arsenal is győzelmet érdemelt, igazságos a döntetlen

2007.10.28. 19:23
Nagyszerű mérkőzésen nem bírt egymással a Liverpool és az Arsenal az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. A mezőny két veretlen együttese 1-1-es döntetlent játszott, ami azt jelenti, hogy az Arsernal megőrizte az első helyet a Manchester United előtt, mert jobb a gólkülönbsége. Az Anfielden a Liverpool színeiben a 400. meccsét játszó Steven Gerrard már a 8. percben vezetést szerzett a „vörösöknek”, de az Arsenal a 80. percben Cesc Fabregas találatával egyenlített.
Steven Gerrard ezzel a lövéssel szerezte meg a vezetést a 8. percben
REUTERS/Darren Staples

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
Hiába szerzett korán vezetést a Liverpool a listavezető Arsenal ellen az angol bajnokság 11. fordulójának rangadóján, és hiába őrizte az előnyét több mint hetven percen át, végül az egyre nagyobb lendülettel rohamozó londoniak egyenlítettek.

Az Anfielden, 44 ezer néző előtt megrendezett találkozón született 1-1-es döntetlen igazságos, mert egyik csapat sem, illetve mindkettő megérdemelte volna a győzelmet.

A Pool jobban kezdett, a 7. percben Carragher passza után Gerrard lapos lövését Almunia csak üggyel-bajjal tudta kitornászni a jobb sarok előtt.

Nem szabadult azonban föl az Arsenal kapuja, mert Fabregas a 16-os vonala előtt pár méterrel felvágta Xabi Alonsót, így szabadrúgással jött a hazai gárda.

Riise és Gerrard állt a labda mögé, a norvég legurította az angol középpályásnak, aki a szétrebbenő sorfal tagjai között a jobb sarokba bombázott (1-0).

Gerrardnak ez volt a 400. meccsén a 77. gólja a Liverpool színeiben. A Premiershipben 46-odszor volt eredményes.

A Pool az első félidőben veszélyesebben játszott, többször találta el a kaput. Különösen Gerrard tüzelt nagy kedvvel, három próbálkozásából egy gólt is hozott.

A szünet után előbb a csereként beállt Crouch hagyott ki egy helyzetet, majd az 54. percben kimaradt a meccs legnagyobb lehetősége.

Ekkor Eboue ugrott ki egy remek indítással a 16-os jobb oldalán, azonnal lőtt, de a bal kapufát találta el. A gyors labda hiába pattant éppen Fabregashoz, a spanyol lendületből nem jól tette bele a lábát, így az üres kapu mellé lőtt.

A 64. és a 65. percben a Liverpool okozott kétszer is gondot az Arsenal védelmének, a 76. percben Riise bombázott alig valamivel fölé egy kipattanót.

Az utolsó negyedórában egyre nagyobb lendültettel támadott az Arsenal, és a nyomás góllá érett.

A 80. percben az „ágyúsok” összezavarták a liverpooli védelmet, Hleb a mélységből induló Fabregas elé passzolt, aki 13 méterről, balról jobb spiccel rögtön a jobb alsó sarokba pöckölte a labdát (1-1).

Az utolsó tíz percben mindkét együttes megnyerhette volna a meccset. Előbb a 87. percben Fabregas lőtt kapufát, majd a kipattanót Bendtner fölé vágta, a 90. percben pedig Gerrard került óriási helyzetbe Crouch passzával, de Gallas becsúszva blokkolt.

A Liverpool és az Arsenal 199. alkalommal találkozott egymással vasárnap, bajnokin ez volt a 167. összecsapása a két gárdának. A bajnokságban a 41., összeségében a 49. döntetlen született meg.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIERSHIP)