Ferguson alakulata Fortunát is segítségül hívta a győzelemhez

2007.09.29. 20:23
Egygólos győzelmet aratott a Manchester United a Birmingham City ellen az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában (Premier League). A nyolcadik forduló szombat esti mérkőzésén Cristiano Ronaldo 51. percben szerzett találata döntött: a Manchester 1-0-ra nyert.
Cristiano Ronaldo találata a győzelmet jelentette
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Meglepően jól kezdte a találkozót a Birmingham City, rögtön az első percben vezetést szerezhetett volna nagyobb nevű riválisa ellen. Cameron Jerome játszotta magát tisztára a manchesteri tizenhatosnál, ám lövését hatástalanította Edwin van der Saar.

A lelkesen játszó hazaiak a folytatásban sem adták föl a támadás lehetőségét. A "vörös ördögök" ugyan többet birtokolták a labdát, ám a kapu előtt a Birmingham okozott nagyobb veszélyt.

A 18. percben egy jobb oldali beadást követően Gary McSheffrey fejelt az ötös sarkától, a labda már túlhaladta a Manchester holland kapusán, a gólvonalon helyezkedő Rio Ferdinand azonban megmentette kapusát, és a gólvonalról tisztázott.

Tíz perccel később ismét a hazaiak veszélyeztettek, ezúttal viszont Van der Sar hibája is kellett a nagy helyzet kialakulásához. Nemanja Vidics hagyta kapusának a labdát, aki rosszul szabadított föl, a játékszer pedig az egyedül álló Jerome-hoz került. A hazai játékos egyből kapura lőtt, Vidics azonban a labda útjába állt és tisztázott.

Az első félidő egyértelműen Steve Bruce csapatáé volt. Az egykori manchesteri védő tanítványai szervezetten és okosan játszottak, nem ijedtek meg a sztárokat felvonultató riválistól.

A Manchester kapott gól nélkül húzta ki az első félidőt, a szünet után pedig Cristiano Ronaldo húzta ki csapatát - mármint a csávából.

A portugál klasszisnak elég volt egyetlen lehetőség, no meg egyetlen hiba, és máris a "vörös ördögök" vezettek. Franck Queudrue volt határozatlan a saját tizenhatosánál, Ronaldo lecsapott a labdára, majd miután elhúzta a labdát a hazai kapus, Maik Taylor mellett, az üres kapuba emelt. (0-1)

A folytatásban újabb találat nem esett, a Manchester a szerencsének is köszönheti, hogy elhozta a három pontot Birminghamből.