Adebayor-parádé az Emiratesben: a togói mesterhármast szerzett

2007.09.22. 18:43
Nagy különbségű, ötgólos győzelmet aratott az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában (Premier League) az Arsenal csapata a Derby County ellen. Az újonc alakulatnak gyakorlatilag csak a tizedik percig volt esélye - ekkor Abu Diaby szerezte meg a vezetést az "ágyúsoknak". A folytatásban aztán Emmanuel Adebayorról szólt a mérkőzés: a togói mesterhármast ért el, emellett Cesc Fabregas egészítette ki a gólszerzők névsorát. A vége 5-0 lett, az Arsenal megerősítette vezetőhelyét a tabellán.
A Derby County legyőzése sem okozott nehézséget az Arsenalnak
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
Emmanuel Adebayorról szólt a találkozó az Emirates stadionban szombat délután. Togó szülöttje megszerezte élete első mesterhármasát az angol bajnokságban. Adebayor utolsó gólját a 79. percben lőtte, így stílusosan az ő góljával alakult ki az 5-0-s végeredmény.

A csatár először a 25. percben mattolta a vendégek kapusát, Stephen Bywatert. Természetesen az utóbbi hetekben (években) bombaformában játszó Fabregas volt az előkészítő, aki megtalálta a védők között kilépő társát. A togói a befejezésnél nem hibázott.

A második félidő 5. prcében Adebayor büntetőből megszerezte második találatát, így célkeresztbe került a mesterhármas megszerzése.

A csatár két góljával három góllal vezetett az Arsenal, Diaby ugyanis a mérkőzés 10. percében gondoskodott arról, hogy ne kelljen sokat izgulnia az Emirates közönségének. A francia középpályás 22 méterről hatalmas gólt akasztott a vendégek kapujába.

A találkozón végig hatalmas fölényben játszott a hétközben Seviilát a BL-be "beavató" Arsenal. Wenger csapata élvezte a játékot, szinte muzsikált a labda a pályán. Adebayorék több mint hatvan százalékban birtokolták a játékszert, ami nem eredményezhetett mást csakis újabb gólt, illetve gólokat.

A 70. percben Fabregas szerezte meg szokásos találatát. A katalán világsztár negyedszer köszönt be az idei bajnokságban - a tavalyi szezonnal ellentétben már a gólok sem hiányoznak a középpályás játékából.

A 79. percben pedig Adebayor megkoronázta szombati teljesítményét: parádés találatával kialakult az 5-0-s végeredmény.

Legutóbb 1997 november 1-én nyert a Derby az Arsenal ellen - ezúttal azonban esélye sem volt még csak az egyetlen pont megszerzésére sem.

PREMIER LEAGUE

• 7. FORDULÓ:
  • Arsenal-Derby County 5-0 (Diaby 10., Adebayor 25., 50., 79., Fabregas 70.)
  • Liverpool Birmingham C. 0-0
  • Middlesbrough-Sunderland 2-2 (Arca 15., Downing 67. ill. Leadbitter 2., Miller 90.)
  • Reading-Wigan Athletic 2-1 (Kitson 28., Harper 91. ill Bent 50.)