Paul Robinson ritkán látható góllal küldte padlóra Priskin együttesét

2007.03.17. 20:20
Prinskin Tamás ezúttal nem alkotott maradandót a Watford együttesében az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban. A 30. fordulóban a magyar légiós együttese a White Hart Lane-en vendégszerepelt, és 3-1-es vereséget szenvedett a Chelsea elleni FA-kupa-negyeddöntő megismételt mérkőzésére készülő Tottenhamtől. Paul Robinson kapus annál inkább letette a névjegyét: a saját 16-osa előteréből lőtt gólt.
Jermain Defoe (balra) és Lloyd Doyle csatája a White Hart Lane-en

Szavazás

Ön szerint ki lesz az angol bajnok 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
Ritkán látható gól demoralizálta Prinskin Tamás csapatát, a Watfordot a londoni White Hart Lane-en.

A 63. percben Paul Robinson, a hazai Tottenham kapusa végzett el szabadrúgás a saját 16-os vonalától 4-5 méterre. A válogatott portás hatalmasat bikázott a labdába, amely átrepült a watfordi védelem fölött, majd felpattanva Ben Fostert, a vendégek kapusát is „átugrotta”, és a hálóban kötött ki.

Óriási blama volt, amelyet azonban Foster nem vett nagyon a szívére: már a lefújás után is mosolyogva pacsizott össze Robinsonnal, és azt követően is lazán mesélte el a kamerák előtt az esetet.

Priskin a rendhagyó találat pillanatában már nem volt a játéktéren, az 56. percben ugyanis Adrian Boothroyd vezetőedző lecserélte, és Darious Hendersont hozta be a helyére.

Ha lehet ilyet mondani, Henderson jó cserének bizonyult, hiszen a 89. percben, 3-0-nál szépíteni tudott, de ez sovány vigasz volt: összességében a Watfordnak esélye sem volt megszorongatni a Spurst.

Beszédes adat: Martin Jol együttese 17-szer próbálkozott lövéssel, ebből 11 eltalálta a kaput, míg a vendégek mindössze kétszer, ebből az egyik Henderson gólja volt.

A vezetést a válogatott Jermaine Jenas szerezte meg a Tottenhamnek az első félidő hajrájában, majd 22 perccel később jött Robinson elképesztő gólja, amelynél a több mint 36 ezer néző hazai érzelmű része nem tudta eldönteni, hogy ujjongjon-e vagy röhögjön inkább.

A 85. percben az egyiptomi Hosszam Ghali szerezte meg szezonbeli első bajnoki gólját, és ezzel végleg bebiztosította a fővárosiak győzelmét.

Henderson már említett találata a végén sovány vigasz volt csupán, főleg, mert estére az is kiderült, hogy a Watford visszacsúszott az utolsó helyre a tabellán.

Az esti találkozón a West Ham United egygólos hátrányból fordított az Ewood Parkban, a Blackburn otthonában.

Christopher Sambának a második játékrész elején szerzett vezető góljára előbb Carlos Tevez válaszolt büntetőből a 71. percben, majd négy perccel ezután Bobby zamora szerezte meg a vendégek második – mint később kiderült, győzelmet jelentő – találatát.

A West Ham ezzel 12 év után győzött ezen a pályán, és elmozdult az utolsó helyről – éppen a Watfordot előzte meg.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 30. FORDULÓ:

• Chelsea–Sheffield United 3-0 (Sevcsenko 3., S. Kalou 17., Ballack 58.)
  • Tottenham Hotspur–Watford 3-1 (Jenas 41., Robinson 63., Gali 85., ill. Henderson 89.)
  • Middlesbrough–Manchester City 0-2 (Distin 61., E. Mpenza 74.)
  • Wigan Athletic–Fulham 0-0
  • Reading–Portsmouth 0-0
  • Blackburn Rovers–West Ham United 1-2 (Samba 47., ill. Tevez 71. – 11-esből, Zamora 75.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK:
  • Manchester United–Bolton Wanderers 4-1 (Pak Dzsi-Szung 14., 25., Rooney 17., 74., ill. Speed 87. – 11-esből)