Ezúttal elhagyta a Chelsea-t a szerencséje

2006.12.26. 16:34
Két, a hajrában megnyert meccs után ezúttal a Chelsea is megtapasztalhatta, milyen érzés demoralizáló módon pontokat veszíteni. Az angol labdarúgó-bajnokságban a második helyen álló londoni együttes úgy ért el 2-2-es döntetlent a Reading ellen, hogy Ashley Cole a 86. percben öngólt lövetett a tehetetlen Michael Essiennel. Jose Mourinho együttesének négy pontra nőhet a hátránya az éllovas Manchester Uniteddel szemben.
Didier Drogba (balra) és Michael Ballack gólöröme. A Chelsea-nek az a baja mostanában, hogy nem töri meg az ellenfeleit, így azok előbb-utóbb lábra kapnak, és kellemetlen meglepetéseket okoznak

1 Védések 5
Ártalmatlannak tűnő szituációban hibázott óriásit a Chelsea védelme a 86. percben a Reading ellen a Stamford Bridge-en, és ez két pontjába került a címvédőnek.

A tragikomikus esemény krónikája: Ashley Cole biztosított egy balról érkező beadásnál, rutinfeladatot kellett volna megoldania, ő azonban pontosan rárúgta a labdát Michael Essien testére, ahonnan az Henrique Hilario kapujába pattant.

Ezzel a góllal alakult 2-2-re az eredmény, és ezúttal a csoda sem segített a Chelsea-n. Volt ugyan még egy lehetősége az egész mérkőzésen nagyszerűen játszó, két gólt szerző Didier Drogbának, azonban az elefántcsontparti csatár fejese éppen oda szállt, ahol Marcus Hahnemann, a Reading kapusa állt.

Az első félidőben a vendégcsapatnak nem sok köze volt a meccshez. A címvédő akár több góllal is elhúzhatott volna, Jose Mourinho gárdája mégis csak egyszer tudott betalálni a szünetig.

A 38. percben Drogba közeli fejessel szerezte meg a vezetést (1-0), utána azonban szokás szerint túlságosan megnyugodott. A második játékrészben egyre veszélyesebben kezdett játszani a Reading, és a 67. percben Leroy Lita csukafejesével egyenlített (1-1).

A kékeknek muszáj volt rákapcsolniuk, és mindössze öt percre volt szükségük ahhoz, hogy újra előnyt szerezzenek. Ekkor ismét Drogba helyezkedett nagyszerűen, és tanárian bólintott a kapuba az ötös bal sarka magasságából (2-1). Ez volt a csatár 12. bajnoki találata ebben az idényben.

Az aréna majdnem 42 ezer fős nézőserege már elkönyvelte az újabb győzelmet, amikor Cole a fent leírt módon öngólt rúgatott Essiennel (2-2).

A Chelsea legutóbb a 17. fordulóban az Arsenal ellen veszített pontokat (ez volt a harmadik hazai döntetlenje a csapatnak), ugyanakkor a Reading két elveszített bajnoki után szerzett ismét pontot.

A kékeknél ismét a kezdőcsapatban kapott helyet Andrij Sevcsenko, de néhány jó passztól eltekintve veszélytelenül játszott az ukrán aranylabdás. Jose Mourinho az 58. percben le is cserélte, és Shaun Wright-Phillipszet küldte be a helyére.

Hazai pályán már nyolcadszor győzött a Tottenham, a Spurs ezúttal az Aston Villát verte 2-1-re, a birminghamieknél Király Gábor ismét végigvédte a meccset.

A londoni együttes a Liverpool után ezzel a második legeredményesebb a saját stadionjában.

Immár hat mérkőzés óta veretlen a Portsmouth, a kitkitővárosiak ma a West Ham ellen nyertek az Upton Parkban.

Öt mérkőzés 16 órakor kezdődött, a Watford–Arsenal összecsapás 17:30-kor kezdődik.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIERSHIP)