Premier League: gyenge meccsen a hajrában nyert a Liverpool

2005.11.05. 16:28
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság tizenkettedik fordulójában a BL-címvédő Liverpool idegenben verte az Aston Villa csapatát.
A gyengécske összecsapáson nagyon kinézett egy gólnélküli döntetlen, a vendégek szakvezetője, Rafa Benítez a második félidőben csapatának támadójátékán próbált frissíteni a cserékkel, mindhiába.

A rendes játékidő letelte előtt öt perccel aztán az igencsak véleményes szituációt követően befújt büntetőt Steven Gerrard (képünkön) váltott gólra, amely tulajdonképpen el is döntötte a három pont sorsát.

Xabi Alonso négy perccel később egy kipattanót vágott a hazaiak kapujába, ami végérvényesen bebiztosította a vendégek győzelmét.

A Liverpool tíz forduló alatt – két meccsük is elmaradt – tizenhat pontot szerzett, gólarányuk végre pozitív, de csak szűken: 9-8. A BL-címvédő ötödik idegenbeli mérkőzésén az első győzelmét aratta.