Gera csapata kikapott Blackburnben

2005.10.01. 18:27
Kikapott a West Bromwich Albion futballcsapata a Blackburn Rovers otthonában, az angol Premiership, 8. fordulójában. A vendégeknél Gera Zoltán végig a pályán volt. A 80. percig egészen jól tartotta magát a birminghami együttes, de ekkor jött a blackburni Kuqi, aki az utolsó tíz percben kétszer volt eredményes, megszerezvén a három pontot a Roversnek.
Ruud van Nistelrooy (balra) megint nyerő embernek bizonyult. Két góljával döntő érdemeket szerzett a győzelemben
Reuters
Reuters

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 8. forduló, az eddig lejátszott mérkőzések eredményei:

Blackburn -West Bromwich Albion 2-0
G.: Kuqi (80., 88.)
Ha minden részletre kíváncsi, kattintson ide!

Charlton-Tottenham 2-3
G.: Bent (25., 48.) ill. King (51.), Mido (64.), R. Keane (80.)

Fulham FC-Manchester United 2-3
G.:John (2.), C. Jensen (28.) ill. Van Nistelrooy (17.-11-esből, 45.), Rooney (18.)

Portsmouth-Newcastle 0-0

Sunderland-West Ham United 1-1
G.: Miller (45.), ill. Benayoun (72.)
Bosszankodhat a Charlton Athletic együttese is, ugyanis otthon Bent találataival a második félidő elejére már kétgólos előnyre tett szert a Tottenhan ellen, mégis kikapott. A Spurs King, Mido és Robbie Keane révén fordította meg a mérkőzést, a győztes találatot az ír válogatott csatár szerezte meg a 80. percben.

Korán vezetést szerzett a Fulham John révén a Manchester United ellen hazai pályán, de a Charltonhoz hasonlóan a londoniak sem érezhették magukat sokáig nyeregben, mert a vendégek Van Nistelrooy és Rooney találataival magukhoz vették az előnyt. Igaz, Jensen még egyenlített, de a félidő vége előtt a holland támadó ismét az Unitednek szerezte meg a vezetést (2-3). Mivel a második játékrészben több gól már nem született - jóllehet, a hajrában Ferguson kiegyenlíthetett volna, ám a kapu torkából fölé bólintott - a Manchester a negyedik győzelmét ünnepelhette a Premiership 2005-2006-os idényében.

Gól nélküli döntetlen született a Portsmouth-Newcastle találkozón, ahol a szép játék helyett inkább a szabálytalanságok és az ötlettelen játék dominált.

Szintén döntetlent hozott a Sunderland West Ham United elleni összecsapása. A hazaiak az első félidő végén vezetést szereztek, de a mezőnyfölényben játszó vendégek a 72. percben kiegyenlítettek, Benayoun góljával. A Sunderland ezzel az egy ponttal megelőzte Gera Zoltán csapatát a West Bromwich Albiont.