Rose kosarával nyert a Bulls a Golden State otthonában

ADORJÁN ISTVÁN, GOBODICS TAMÁS (KEZDŐ5.HU)ADORJÁN ISTVÁN, GOBODICS TAMÁS (KEZDŐ5.HU)
Vágólapra másolva!
2015.01.28. 08:33
null
Martell Webster (Washington Wizards) célozza meg a kosarat, miközben Ed Davis (Lakers) igyekszik menteni a menthetőt<br />(Fotó: Reuters)
Elszenvedte második hazai vereségét a ligaelső Warriors, Derrick Rose duplájával hosszabbításban kapott ki a Chicagótól az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján. Az Irving, James páros hetven pontot szórt és győzelemre vezette a Clevelandet, a Memphis simán nyert Dallasban, Dwyane Wade megsérült.




Golden State Warriors–Chicago Bulls 111–113 – h. u.

Menekülés a győzelembe. Alig fél perccel a lefújás előtt elkeseredett küzdelem folyt a Warriors palánkja alatt az egyenlítésért, pedig a találkozó döntő részében a vendéglátónak állt zászló. A labdát a hazaiak szerezték meg, de a Bulls letámadása, Hinrich (1/6 hárompontos) labdaszerzése és triplája előnyhöz juttatta a vendégeket, majd Green melós duplával küldte hosszabbításra a csapatokat. Rose (13/33, 4/12 tripla, hét lepattanó, 11 eladott labda) gyengén kezdett, de nyerő emberré vált, hiszen ő szerezte a mérkőzést eldöntő középtávoli kosarat. Tripla dupla közelben járt a két magasember, Gasol (7/12, 16 lepattanó, nyolc gólpassz, négy blokk) és Noah (7/12, 15 lepattanó, hat gólpassz), aki a lepattanószerzési fölényből (61–48) és a győzelem kivívásából alaposan kivette a részét.

Elszalasztott siker. Nagyon bekezdett a találkozó elején Thompson (13/27 mezőnyből, tíz lepattanó), akinek később átvették a helyét pontszerzésben a társak, mert leromlott a dobáshatékonysága. Curry kilenc gólpassz mellé csak három eladott labdát jegyzett, de a rendes játékidő végén pont akkor ajándékozta a vendégeknek, amikor a legjobban kellett volna óvnia. A hosszabbításban több lehetőség is kínálkozott a hazaiak számára, hogy saját javukra döntsék el a találkozót, de rendre elhibázták ezeket a helyzeteket. A Warriors játékosai csak 12 alkalommal állhattak büntetővonalra és mindössze hat lehetőséget váltottak pontokra, ezzel szemben impozánsnak mondható a Bulls 21/23-as mutatója. November 30-a után először, összességében másodszor kapott ki hazai pályán a Golden State.

A Warriors legjobb dobói: Thompson 30/12, Lee 24, Curry 21/6
A Bulls legjobb dobói: Rose 30/12, Noah 18, Gasol 18

Indiana Pacers–Toronto Raptors 91–104

Lowry és DeRozan elintézte. Utoljára a dobóhátvéd sérülése előtt működtek ennyire jól együtt, az irányító kintről (19 pont, hét lepattanó, nyolc gólpassz, 3/7 tripla), DeRozan pedig a festékből (24 pont, hat lepattanó, 10/13 büntető) volt eredményes – előbbi két hármast pörkölt be a harmadik negyedben, amikor egy 15–4-es etappal meglógtak a hazaiak elől. A Raptors a szezonban először nyert zsinórban hármat, úgy tűnik, talán kilábalt a gödörből, a mostani sikerrel pedig franchise-rekordot állított fel az All Star-szünet előtti győzelmek számát illetően.

Hiába kezdett jól a Pacers. A hazaiak agresszív védekezésüknek köszönhetően 9–0-val nyitottak, de innen fokozatosan zárkózott fel a Raptors – bár az első negyedet még megnyerték Hibberték, a félidőre már hat ponttal előrébb jártak a vendégek. A fordulás után még felzárkózott az Indiana, aztán egy újabb futással eldöntötte a meccset a Toronto – a 22-t szóró Stuckey és a 15-ig jutó Solomon Hill mellé senki sem tudott fellépni, az Indiana-játékosok alig 41.5 százalékkal dobtak, ami a 91 pont mellett általában vereséget jelent.

A Pacers legjobb dobói: Stuckey 22, S. Hill 15/9, G. Hill 13/6
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 24, Lowry 19/9, Williams 14/6

Detroit Pistons–Cleveland Cavaliers 95–103

James és Irving megállíthatatlan volt. A két sztár egyikére sem tudott megoldást találni a Detroit, Irving 38 pontos szezoncsúcsot szállított, de James is beszórt 32-t – 50 százalék felett tüzeltek, és mivel ketten eljutottak 70 egységig, a többiekre szükség sem volt. A második félidőben végig tíz pont körüli előnyben játszottak a vendégek, az is belefért, hogy a Love, Smith páros 5/22-vel dobjon mezőnyből (2/14 tripla) és az is, hogy csapatszinten is csak 41 százalékkal tüzeljenek – amikor kellett, villant Irving (6/10 tripla, 6/6 büntető, hat gólpassz) vagy LeBron (10/11 büntető, hat lepattanó, hét gólpassz).

Majdnem mindent jól csinált a Detroit. A Drummond, Monroe páros 29 lepattanót húzott le és megnyerte ezt a szegmenst, Augustin 19 ponttal és kilenc gólpasszal állt csapata élére, a padról Tolliver és Meeks jelentette a plusz tűzerőt. Emellett 41 százalékon tartották a Cavsot, viszont egyrészt 18 labdát adtak el (a Cleveland kilencet), másrészt a két sztárra nem volt válaszuk – LeBronék ezzel zsinórban hetedik győzelmüket aratták.

A Pistons legjobb dobói: Augustin 19/9, Monroe 17, Tolliver 16/9
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 38/18, James 32, Marion 8

Miami Heat–Milwaukee Bucks 102–109

Hosszú a kispad. A Milwaukee-nál ezúttal is heten érték el a tíz pontot, ráadásul ebből négyen csereként szálltak be – a hajrában is ők voltak fent. Bayless két kulcsfontosságú kosarat is szerzett az utolsó percekben, a cserepad 58 százalékkal dobott, és ebben a 0/3-at hozó Kenyon Martin is benne van – csapatszinten is 54 százalékkal tüzelt a Bucks, 56 százalékkal triplázott, ennek köszönhetően rá nem jellemző módon száz pont fölé jutott.

Wade megsérült. A Heat ikonja 12 pontot szórt az első félidőben, a harmadik negyedtől azonban nem lépett pályára, újra a combhajlítójával van gond. A Miami ennek ellenére a 26 egységig jutó Bosh és a 16 pontos, 16 lepattanós dupla duplát szállító Whiteside vezérletével pariban volt a végéig, ám hiába játszott jól Chalmers (21 pont, nyolc gólpassz) és Granger (14 pont, hat lepattanó) is, a cserepadról semmi érdemleges nem jött – Deng és Andersen is kihagyta ezt a derbit. Ennek ellenére meglepően jól játszottak a hazaiak, de a Bucks parádés támadójátékával nem tudtak mit kezdeni – ezzel a győzelemmel Jason Kidd edzőként 7–0-ra áll Spoelstra ellen.

A Heat legjobb dobói: Bosh 26/6, Chalmers 21/3, Whiteside 16
A Bucks legjobb dobói: Middleton 17/9, Knight 17/9, Bayless 15/3

Dallas Mavericks–Memphis Grizzlies 90–109

Régi fényében tündököl a Memphis. Randolph visszatérése óta újra a megszokott Grizzliest láthatjuk, védekezésben kemények a játékosai, az erőcsatár pedig „kiizmozza” a kosarakat – ma 22-ig jutott tíz lepattanó mellett, közte egy 7/7-es sorozattal a második félidőben. Ugyan Conley és Allen sem lépett pályára, mégis működött a védekezés, megfogták Rondót, illetve Ellist is emberi számokon tartották, mindössze tíz büntetőt engedtek a hazaiaknak, eközben náluk öten lépték túl a tízet. Gasol irányító centerként működött belül, ki is osztott hat gólpasszt, a Memphis 53 százalékkal dobott mezőnyből és kérdés nélkül nyerte meg a rangadót.

Harmadjára sem. Ez már a harmadik lehetőség volt arra, hogy egy győzelemmel Carlisle edzőként elérje 600. sikerét – úgy néz ki, csapata ezt nem szeretné. Lassan és körülményesen játszott a Dallas, sem Rondo, sem Nowitzki, sem Chandler nem volt faktor, utóbbi ráadásul védekezésben sem tudta megállítani Gasolékat. Az első félidőben 14 labdát adtak el a texasiak, és bár ebben nagyot javultak a szünet után, folyamatosan nőtt a hátrányuk, így egyrészt leszakadtak a Houstontól, másrészt már csak egy meccsel vezetnek a bajnok Spurs előtt.

A Mavericks legjobb dobói: Parsons 19/9, Ellis 19/3, Nowitzki 11
A Grizzlies legjobb dobói: Randolph 22, Gasol 15, Lee 13/9, Calathes 13/6

Los Angeles Lakers–Washington Wizards 92–98

A felbőszített oroszlán. Az első félidőben védekezésben és támadásban egyaránt sok hibával játszott a Wizards. Még a fordulás után is úgy festett, hogy a több mint tíz pontos előnyben játszó hazaiak megtréfálják a fővárosi gárdát, de aztán összerántotta a védekezését a Washington, és egy 16–0-s roham után már Walléknál volt az előny. Az utolsó negyedben három percen át pontképtelen együttes számára nagyon jól jött Wall (8/12 mezőnyből, kilenc lepattanó, 13 gólpassz) klasszisa, aki végjátékbeli kosaraival és tripla dupla közeli teljesítményével meghozta a sikert a Washingtonnak.

Egy félidőn át tartó lendület. Döbbenetesen jól kezdte a mérkőzést a Lakers, mely a második negyedben már 19 pontot számolt ellenfelére. A harmadik játékrészbeli leolvadás ellenére az utolsó percekig ott loholtak Ellingtonék a vendégek nyakán, de a kulcsszituációkban elkövetett hibáik megbosszulták magukat. A találkozó utolsó húsz percében a két húzóember, a 8/10-es mezőnymutatóval kezdő Ellington (12/20) csupán négy, míg Clarkson (8/18) két pontot tudott hozzátenni a csapat teljesítményéhez. Megszorongatta ellenfelét a Lakers, de győzni nem tudott, sorozatban kilencedik vereségét könyvelte el.

A Lakers legjobb dobói: Ellington 28/9, Clarkson 18/3, Davis 14
A Wizards legjobb dobói: Wall 21, Beal 19/3, Porter 12/3

NBA
ALAPSZAKASZ

Indiana Pacers–Toronto Raptors 91–104
Detroit Pistons–Cleveland Cavaliers 95–103
Miami Heat–Milwaukee Bucks 102–109
Dallas Mavericks–Memphis Grizzlies 90–109
Golden State Warriors–Chicago Bulls 111–113 – hosszabbítás után
Los Angeles Lakers–Washington Wizards 92–98

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik