NHL: tovább javult a St. Louis lenyűgöző idegenbeli mérlege

2019.04.30. 06:46
Nagy csatát nyert meg a fehér mezes St. Louis (Fotó: nhl.com)
A St. Louis Blues idegenben 4–3-ra legyőzte a Dallas Starst az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) hétfői játéknapján, így összesítésben ismét vezet (2–1) a Nyugati főcsoport elődöntőjében.

A pályaelőnyt az előző mérkőzésen magához ragadó Dallas háromszor is egyenlített a hétfői meccsen, de negyedszerre már nem sikerült: Pat Maroon a kapu mögötti palánkról visszacsorgó korongot begyűjtötte, majd a felső sarokba emelte, és a hátralévő 1:38 perc már nem hozott újabb gólt.

A GYŐZTES GÓL

A St. Louis idegenbeli mérlege eddig lenyűgöző az idei playoffban: négy mérkőzés – négy győzelem!

A vendégek részéről Jaden Schwartz és Tyler Bozak egy-egy góllal és gólpasszal zárt, Jordan Binnington 28 lövést védett, odaát Ben Bishop 30 kapura tartó korongot hatástalanított.

A Nyugati főcsoport másik ágán 1–1-re áll a Colorado–San Jose párharc.