nemzetisport.hu 2016.05.07 07:59 Frissítve: 2016.05.07 09:09

NHL: másodszor is nyert New Yorkban a Lightning

Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) főcsoport-elődöntőjében a Tampa Bay Lightning másodszor is legyőzte a New York Islanderst idegenben, másodszor is hosszabbítás után.

Nyikita Kucserov (jobbra) igazi vezérként húzza maga után a Tampát a rájátszásban (Fotó: Reuters)

A meccs elején Kyle Okposo a hazaiakat juttatta vezetéshez a meccs első emberelőnyéből, és a New York-iak megérdemelten tértek pihenőre előnnyel az első harmad után, hiszen tízszer többet lőttek kapura.

Viszont a kezdeti lendület alábbhagyott, a folytatásban remekül zárt a Tampa védelme: míg az első húsz percben 16 lövést engedélyezett Ben Bishop kapujára, a folytatásban csupán 12-t.

A harmadik harmad elején a rájátszásban már a nyolcadik gólját jegyző Nyikita Kucserov révén – aki ezzel nem mellesleg a liga legeredményesebbje – össze is jött az egyenlítés a Tampának, majd a hosszabbításban Jason Garrison bombájával a győzelmet is megszerezte a vendég gárda.

A floridaiak 3–1-re vezetnek összesítésben, és vasárnap hazai jégen pontot tehetnek a párharc végére.

Amerikai sportok BORBÉLY LÁSZLÓ

A két elit elkapón, a minőségi tight endeken és a jól szereplő támadófalon túl van az igazi válasz.

2020.04.02 09:24:54

Amerikai sportok H. K.

Javon Kinlaw útja igen kalandos volt, de kitartásának köszönhetően hamarosan örökre megváltozik az élete.

2020.04.01 22:04:12

Amerikai sportok MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. A tudásalapú gondolkozás egyike azon meglepő ismérveknek, amelyeknek köszönhetően az Egyesült Államok egyik legrégibb városa szállítja a sportsikereket.

2020.03.19 22:00:35

ALAPVONAL. Tom Brady eddig 227 millió dollárt keresett már az NFL-ben, de a Business Insider kimutatása szerint ez 60-100 millióval több is lehetett volna, ha kihasználja a lehetőségeit.