NHL: majdnem két éve nem verték meg így a Chicagót

2016.04.18. 07:42
Carl Gunnarsson lövését hárította, de Corey Crawford így is három gólt kapott a St. Louistól (Fotó: Reuters)
A címvédő Chicago Blackhawks 3–2-re elveszítette az első hazai meccsét a St. Louis Blues elleni párharcban az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság Nyugati főcsoport-negyeddöntőjében, ezzel összesítésben 2–1-es hátrányba került.

A St. Louis azért is büszke lehet a győzelmére, mert 2014 májusa óta az első csapat, amely úgy verte meg a Chicagót a rendes játékidőben, hogy két harmad után még hátrányban volt. A Blues sikerének köszönhetően visszavette a pályaelőnyét, a címvédő Chicago óriási bajba kerül, ha a következő hazai meccsét is elveszíti.

A New York Islanders kétgólos hátrányból felállva, a hosszabbítás 13. percében szerzett Thomas Hickey-gólnak köszönhetően győzte le otthon a Florida Panthers együttesét, míg az Anaheim Ducks a második hazai meccsét is elbukta a Nashville Predatorsszal szemben.

A Detroit és a Tampa Bay párharcában a harmadik mérkőzést is a házigazda nyerte meg – ezúttal a Red Wings.

NHL, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-NEGYEDDÖNTŐ
KELETI FŐCSOPORT, 3. MÉRKŐZÉSEK
Detroit Red Wings–Tampa Bay Lightning 2–0
(0–0, 2–0, 0–0)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2–1 a Tampa Bay javára

New York Islanders–Florida Panthers 4–3 (0–1, 3–2, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után