NHL: Las Vegasban ért véget a Lightning győzelmi sorozata

2020.02.21. 07:36
A házigazda Vegas Golden Knights csütörtökön 5–3-ra nyert a Tampa Bay Lightning ellen, megszakítva ezzel a vendégek tizenegy mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatát az észak-amerikai jégkorongligában (NHL).
A kanadai Mark Scheifele négy ponttal – három gól, egy assziszt – járult hozzá a Jets 5–1–es sikeréhez az Ottawa vendégeként. A Winnipeg harmadik egymás utáni találkozóján győzött.Tovább tart a Columbus mélyrepülése, amely egymást követő hetedik találkozóját vesztette el. A Blue Jackets saját közönsége előtt hosszabbításban kapott ki a Philadelphiától, a két együttes összecsapásán sorozatban negyedszer diadalmaskodott a Flyers.Öt mérkőzés után újra betalált Alekszandr Ovecskin, ám csapata, a Washington Capitals hazai pályán így is alulmaradt hosszabbításban a Montreal Canadiensszel szemben. Az orosz klasszis 699 gólnál jár az NHL–ben, és nyolcadikként érheti el a 700 gólos határt. A fővárosiak sorozatban harmadszor kaptak ki, a Montreal ötmeccses vereségi szériáját szakította meg.A címvédő St. Louis Blues 1–0–ra múlta felül vendégét, az Arizona Coyotes együttesét. Jordan Binnington 14 lövést hárított.Megőrizte hálóját a kapott góltól Frederik Andersen is. A kapus 24 védéssel járult hozzá együttese sikeréhez: a Toronto Maple Leafs otthon 4–0–ra nyert a Pittsburgh Penguins ellen. NHL, ALAPSZAKASZ
Columbus Blue Jackets–Philadelphia Flyers 3–4, hosszabbítás után
New Jersey Devils–San José Sharks 2–1
Toronto Maple Leafs–Pittsburgh Penguins 4–0
Washington Capitals–Montréal Canadiens 3–4, hosszabbítás után
Ottawa Senators–Winnipeg Jets 1–5
St. Louis Blues–Arizona Coyotes 1–0
Vegas Golden Knights–Tampa Bay Lightning 5–3
Los Angeles Kings–Florida Panthers 5–4