Itt van Amerika
nemzetisport.hu 2016.05.19 07:30 Frissítve: 2016.05.19 09:00

NHL: kétgólos idegenbeli sikerrel fordított a Pittsburgh

Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) főcsoportdöntőjének harmadik felvonásán idegenben nyert a Pittsburgh Penguins a Tampa Bay Lightning ellen, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcában fordított.

Kétgólos idegenbeli sikerrel fordított a Pittsburgh a Tampa Bay ellen (Fotó: Reuters)

A Penguins nagyon fontos győzelmet aratott a Tampa Bay ellen idegenben, a Keleti Főcsoport döntőjének harmadik mérkőzésén. Sidney Crosby góllal járult hozzá csapata sikeréhez – amikor a 28 éves center betalált ebben a rájátszásban, a Pingvinek mindig nyertek –, ugyanakkor a gárda másik húzóembere, Jevgenyij Malkin hat mérkőzés óta pontképtelen, az orosznak ez karrierje leghosszabb negatív sorozata.

Az összecsapás két hőse a Carl Hagelin, Phil Kessel páros volt, akik egyaránt góllal és gólpasszal járultak hozzá a Pittsburgh sikeréhez.

A gólok sorát meg Hagelin nyitotta meg a második harmadban, a záró játékrészben aztán még háromszor betaláltak a vendégek, akik az egész mérkőzésen kezdeményezőbbek voltak a Lightningnál, amely csupán 28-szor lőtt kapura a hatvan perc alatt (a Penguins ezzel szemben 48-szor).

NHL, RÁJÁTSZÁS, 2016
FŐCSOPORTDÖNTŐ
KELETI FŐCSOPORT

Tampa Bay Lightning–Pittsburgh Penguins 2–4 (0–0, 0–1, 2–3)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2–1, a Pittsburgh Penguins javára

2020.04.03 19:19:40

Amerikai sportok BORBÉLY LÁSZLÓ

A két elit elkapón, a minőségi tight endeken és a jól szereplő támadófalon túl van az igazi válasz.

2020.04.02 09:24:54

Amerikai sportok H. K.

Javon Kinlaw útja igen kalandos volt, de kitartásának köszönhetően hamarosan örökre megváltozik az élete.

2020.04.01 22:04:12

Amerikai sportok MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. A tudásalapú gondolkozás egyike azon meglepő ismérveknek, amelyeknek köszönhetően az Egyesült Államok egyik legrégibb városa szállítja a sportsikereket.

2020.03.19 22:00:35

ALAPVONAL. Tom Brady eddig 227 millió dollárt keresett már az NFL-ben, de a Business Insider kimutatása szerint ez 60-100 millióval több is lehetett volna, ha kihasználja a lehetőségeit.