NHL: hat gólt ütött és továbbjutott a Los Angeles Kings

2014.05.17. 06:55
A fehér mezes Los Angeles Kings jutott tovább (Fotó: Action Images)
Az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) a Los Angeles Kings bejutott a főcsoportdöntőbe, miután idegenben 6–2-re nyert az Anaheim Ducks ellen az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc utolsó, hetedik összecsapásán.

Az idei rájátszás egyik nagy túlélőjének is nevezhetjük a 2012-es bajnok Los Angelest, miután már a második párharcát nyerte meg pályahátrányból 4–3-ra. Az előző körben a San Jose 3–0-ra is vezetett összesítésben, ezúttal pedig az Anaheimnek volt kétszer is esélye arra, hogy 3–2 után lezárja a csatát, de a Kings ismét fordított.

Ráadásul a mindent eldöntő hetedik mérkőzés Anaheimben meglepően sima volt. A vendégek viszonylag korán, az 5. percben megszerezték a vezetést Justin Williams révén, az első harmad végén már 3–0-ra, a második játékrész 15. percében 5–0-ra vezettek.

Williams és az egyetlen kapura lövéséből rögtön betaláló Mike Richards egyaránt egy góllal és egy asszisszttal, Jonathan Quick kapus pedig 27 védéssel járult hozzá a Kings 6–2-es sikeréhez.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Los Angeles ellenfele a Nyugati főcsoport döntőjében a bajnoki címvédő Chicago Blackhawks lesz.