NHL: egy nagy széria véget ért, de van helyette egy másik

2019.02.13. 07:29
A kék mezes Ivan Barbasov (49, St. Louis) egyik gólja (Fotó: nhl.com)
A Boston Bruins 6–3-as hazai győzelmével véget vetett a Chicago Blackhawks hetes sikerszériájának az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján. Egy másik nagy sorozat ellenben tovább íródott: a Nyugati főcsoport hetedik helyén álló St. Louis Blues gólparádét rendezett a New Jersey Devils ellen (8–3), ezzel elkönyvelte egymást követő hetedik győzelmét.

Brad Marchand egy góllal és három asszisztal, David Krejcí két góllal és egy assziszttal járult hozzá a keleti negyedik helyen haladó Boston egymást követő harmadik győzelméhez.

Szintén zsinórban a harmadik győzelmét könyvelte el a keleti első Tampa Bay, amelyben Nyikita Kucserov egy gólt ütött, további hármat előkészített, és betalált a Calgary kapujába a 30. góljánál tartó Steven Stamkos is. Kucserov 88 ponttal (25 gól, 63 assziszt) vezeti a liga pontlistáját.

A St. Louis már a második harmad végén öttel ütötte a New Jerseyt, és végül annyival is győzte le. Alex Pietrangelo és Ivan Barbasov egyaránt két góllal és agy assziszttal vette ki részét csapata sorozatban hetedik győzelméből.

Szergej Bobrovszkij 20 védéssel (ebből 13 a harmadik harmadban) nullázta le a bajnok Washingtont, csapata, a Columbus jó passzban van, sorozatban negyedszer győzött.

A legutóbbi tucatnyi meccséből a tizediket nyerte meg a Philadelphia, amelyben James van Riemsdyk két gót ütött, Anthony Stolarz pedig 35 lövést védett a Minnesota elleni, mínusz kettőről visszahozott csatában.

A Winnipeg Mark Scheifele két góljára és Connor Hellebuyck 34 védésére építve győzte le a New York Rangerst, és utolérte a Nyugati főcsoportot vezető San Josét.